Labas rytas, Lietuva I d. Onkoimunologas atsakė, ar reikėtų sunerimti tiems, kurie laukia vėluojančios antrosios „Moderna“ vakcinos dozės

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ eteryje – balandžio 26-osios rytas, kurį kartu su žiūrovais pasitiko Ugnė Siparė, Eglė Matonienė ir Audra Avižiūtė. I-oje laidos dalyje – ir mankšta, ir svarbi informacija, tad apie visas temas trumpai jau dabar.

9 „Oskarų“ dešimtmečiai. Šiąnakt Lietuvos laiku Jungtinėse Valstijose 93-ąjį kartą išdalyti bene prestižiškiausi kino apdovanojimai – „Oskarai“. Ir nors pandemija pakoregavo ceremonijos datą, ir, neabejotinai, pretendentų sąrašus, vis dėlto kino šventei tai nesutrukdė. Na, o kol šių metų nugalėtojai džiaugiasi trofėjais, apsidairykime, kas vyko apdovanojimų istorijoje per daugiau nei 9 dešimtmečius.

„Žvalus rytas“. Jei jaučiatės dar nepilnai pabudę, o kūnui trūksta žvalumo – į pagalbą atskuba „Žvalus rytas“. Trenerė Rūta Beišytė kviečia pasitiesti kilimėlius ir sportuoti ant jų.

Sklandus pasivažinėjimas su riedučiais. Gatvėje vis dažniau tenka prasilenkti su riedučius avinčiais eismo dalyviais. O gal ir jūs kaip tik užsimanėte įsigyti savas ratukines pačiūžas? Kaip prižiūrėti šią transporto ir aktyvaus laisvalaikio priemonę reportaže pataria specialistai.

„Ryto piniginė“. Ar kada pagalvojote, kaip skirtingai kiekvienas iš mūsų leidžia pinigus parduotuvėse dėl jų sudėlioto išplanavimo? jei to nepastebėjote, LRT žurnalistas Mindaugas Aušra paaiškino, kaip parduotuvės siekia pirkėjus išleisti daugiau pinigų.

Geriausias laikas antrai skiepo nuo COVID-19 dozei. „AstraZeneca“ vakcinos antrąją dozę švietimo darbuotojai gali paankstinti. „Moderna“ vakcinos antrosios dozės kai kurie žmonės dar tik tai laukia dėl negautos siuntos. „Pfizer-BioNTech“ vakcinos antrąjį skiepą kurį laiką buvo svarstoma pavėlinti, nors gamintojas rekomenduoja antrąjį skiepą gauti po lygiai 3 savaičių. Kokią įtaką imuniteto susidarymui turi antrojo skiepo data? Apie tai – onkoimunologas Marius Strioga.

Kalendorius. Šiandien minima pagalbos arkliams diena, kurią įkūrė amerikiečiai. Lietuvoje likimo ir žmonių nuskriaustas arkliais rūpinasi Žirgų globos asociacija, kartu padedanti žmonėms pažinti šiuos didingus gyvūnus. Tad vienas klausimas – ir šios dienos „Kalendoriaus“ rubrikoje: kiek valandų per parą miega arklys?

I-ąją laidos dalį užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga su Audra Avižiūte.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau