Panorama. Karibų jūros Sent Vinsento saloje išsiveržęs ugnikalnis ir toliau nerimsta: evakuota 16 tūkst žmonių (su vertimu į gestų k.)

Dėl pandemijos vis labiau trūksta medikų, ypač jaunų. Tą pripažįsta ir valdžia. Tuo metu Vyriausybė nusprendė dar sumažinti valstybės finansuojamų rezidentūros vietų – esą neužtenka pinigų. Medicinos studentai sako, kad negavus nemokamos vietos gali tekti emigruoti, nes studijos brangios ir ne visiems pagal kišenę.

Kenterberio Katedroje pagerbtas penktadienį miręs Princas Philipas. Vienoje garsiausių Anglijos katedrų mišias aukojęs Kenterberio arkivyskupas-Anglikonų bažnyčios vadovas, manoma, vadovaus ir laidotuvių ceremonijai šeštadienį. Laidotuvės bus kuklios – dalyvaus tik 30 artimiausių šeimos narių.

Radviliškio rajone – mero rinkimai. Jie vykdomi po to, kai Seimo nariu pernai išrinktas konservatorius Antanas Čepononis. Iš viso balsavo apie 35 su puse procento rajono rinkėjų.

Medikai įspėja, kad po susirgimo COVID-19 ligos padariniai labiausiai vargina darbingo amžiaus žmones ir nerimauja, kad buvę visiškai sveiki nebėra tokie pajėgūs, o pagalbos atgauti jėgų į reabilitacijos įstaigas skuba ne visi.

Mianmare tęsiasi žiaurūs susidorojimai su protestų dalyviais. Situaciją šalyje stebinti Politinių kalinių paramos asociacija praneša, kad penktadienį Bage kariai nužudė mažiausiai 82 demonstracijų dalyvius. Pasak Bago gyventojų, kariai naudojo sunkiąją ginkluotę, o penktadienį šaudė į bet ką, kas judėjo.

Karibų rytinėje Sent Vinsento saloje penktadienį išsiveržęs ugnikalnis toliau nerimsta. Šiandien fiksuotas dar vienas galingas sprogimas. Beveik visoje šalyje nutrūko elektros tiekimas. Iš pavojingiausios zonos aplink ugnikalnį evakuota 16 tūkstančių žmonių.

Į Lietuvą grįžta vis daugiau emigrantų. Nemaža jų dalis ryžtasi kurti verslus atokiuose kaimuose. Pakruojo rajone vos prieš porą mėnesių šokolado cechą įkūrę jaunuoliai jau džiaugiasi pelnu. Užsakymų netrūksta ir prieš pusantrų metų kaime įsikūrusiems iš Jungtinės Karalystės grįžusiems šakočių gamintojams.

Dėl pandemijos labiausiai nukentėjo vidutiniai daržininkystės ūkiai. Per karantiną neveikiant kavinėms ir restoranams, nebeliko užsakymų. Vidutiniai ir smulkūs augintojai sako daržoves išversiantys laukuose.

Ved. Eglė Bučelytė.

Su vertimu į gestų kalbą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau