Panorama. JK miestuose griaudėjo artilerijos salvės mirusiam princui Philipui: jo laidotuvės – po savaitės

Dalis žmonių skiepytis „AstraZeneca“ vakcina atsisako todėl, kad antrosios dozės reikia laukti tris mėnesius. Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos – tai tik rekomendacija, antrąją dozę galima skirti anksčiau, praėjus bent keturioms savaitėms. Tačiau tada jos efektyvumas gali būti mažesnis.

Didžiojoje Britanijoje buvo lygiai vidudienis, kai karalystės miestuose ir jūroje esančiuose karo laivuose ėmė griaudėti salvės vakar mirusio princo Philipo, Edinburgo kunigaikščio garbei. Bakingamo rūmai šiandien turėtų paskelbti detalių apie laidotuvių ceremoniją.

Lenkijoje minimos 11-osios Smolensko nelaimės metinės. 2010-ųjų balandžio 10-ąją, skrendant į Rusiją paminėti Katynės žudynių metinių, sudužo lėktuvas. Per katastrofą žuvo Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis su žmona, taip pat kariuomenės, parlamento ir valstybinio banko vadovai, aukšti dvasininkai, iš viso beveik 100 žmonių. Nelaimės priežastys iki šiol neaiškios – Lenkija negaili kritikos Rusijai, kuri atsisako atiduoti lėktuvo nuolaužas.

Jau kelias savaites ir pedagoginio išsilavinimo neturintys žmonės gali padėti mokytis įvairaus amžiaus vaikams iš bet kurio šalies miesto. Tačiau Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sako, kad savanorių trūksta – kol kas mokykloms jų talkina pusė šimto.

Karantiną dalis gyventojų išnaudojo naujoms žinioms įgyti – bendrai išklausyta per 250 tūkstančių valandų internetinių kursų. Įvairūs kursai gali tapti ir naujos karjeros pradžia. Rinkdamasi darbuotojus, „Google“ bendrovė internetinius kursus prilygina universitetiniam išsilavinimui. Lietuvos verslininkai sutinka, kad internete galima pasiruošti beveik bet kuriam darbui.

Palangos savivaldybė ieško nuomininko prezidentine vadinamai vilai „Auska“.

Kemperių savininkai piktinasi dideliu taršos mokesčiu – esą, jis skaičiuojamas ne pagal išmetamų teršalų kiekį, o pagal transporto priemonės svorį ir galią, todėl kelis šimtus eurų mokėti tenka net ir patį naujausią modelį įsigijusiems vairuotojams. Aplinkos ministerija pripažįsta, kad kai kurie kriterijai turi trūkumų, todėl netrukus žada teikti įstatymo pataisas ir peržiūrėti buvusios valdžios įvesto mokesčio kriterijus.

Kauno Soboro prieigos paverstos Paryžiumi, o Sitkūnų radijo stoties teritorija – Hitlerio bunkeriu. Kaune filmuojamas BBC dokumentinio serialo „Nacių iškilimas“ antrasis sezonas. Pirmąjį sezoną, pasakojantį apie nacių valdžios įsigalėjimą Vokietijoje, galėjo išvysti ir LRT PLIUS žiūrovai. Pagrindinį Hitlerio vaidmenį šiame seriale atlieka Andrius Rožickas.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau