Veranda. Lietuvos ambasados Prahoje rekonstrukcija, darbo studijos sename pastate ir art deco pavyzdinis interjeras

Prieš dvejus metus Prahoje rekonstruota Lietuvos ambasada įsikūrė name, išsiskiriančiame unikalia istorija. Pastatas, jungiantis tarpukario architektūros ir politinės istorijos fragmentus, buvo rekonstruotas pagal interjero architektės Indrės Dorofėjūtės projektą, atskleidžia lietuvių tautinės kultūros ir modernaus dizaino elementus, kur subtiliai dera šiuolaikiškumas ir estetikos istorija.

Šimtas kilometrų nuo Vilniaus. Sename pastate įkurta darbo studija. Prieš kelerius metus architektė Eglė Židonytė iš Vilniaus atvyko dirbti į Švenčionėlius. Iš pradžių kasdien važinėjo į Vilnių, bet galiausiai liko gyventi mažame miestelyje ir kartu su kolegėmis įsirengė funkcinę darbo studiją.

Art deco butų, kurių suplanavimas primintų tarpukario laikus, Kaune telikę vienetai. Kurdamos šių namų interjerą, architektės stengėsi derinti estetiką ir funkcionalumą. Tad pravėrę būsto duris patenkame į valgomąjį, nuo svetainės atskirtą art deco stiliaus durimis. Būstas – retos istorinės estetikos ir šiuolaikiškumo derinys

Ved. Violeta Baublienė ir Aistė Mažutytė.

Baublienė Violeta, Mažutytė Aistė
Vedėjas
Bytautaitė Lolita
Prodiuseris
Prebergas Vygintas
Režisierius
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau