Veranda. Velykų dekoracijos namuose, atsitiktinis pabėgimas į kaimą ir atrasti įspūdingi lubų lipdiniai

Seniau Velykoms lietuviai namus puošdavo labiau nei Kalėdoms. Velykų laikas žymėjo gamtos ir žmogaus atsinaujinimo pradžią. Šiais laikais daugelį skoningų Velykų atributų esame pamiršę. Kiekvienas pasakys, jog Velykoms norisi, kad namie dominuotų žalia spalva. Kodėl? Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus pavaduotoja etinės kultūros veikloms Vida Šatkauskienė turi tam paaiškinimą.

Lietuvos kaime Violeta Masteikienė atsidūrė atsitiktinai. Įsigyta sodyba vasaros poilsiui pernai tapo pabėgimo nuo karantino vieta. Tačiau moteris sodyboje užsibuvo ir joje leidžia jau antrą karantiną. Bet jei nori šilumos, reikia pasikūrenti pečių. Nori vandens, reikia atsinešti. Net tualetas – ne greta. Ar įmanoma miesto žmogui prisitaikyti prie gyvenimo kaime, lauko sąlygomis?

Netikėtai atrasti istoriniai lubų lipdiniai gali tapti ne tik lobiu, bet ir padiktuoti interjero idėją. Atradę įspūdingo grožio freskas, būsto šeimininkai pasidomėjo senojo pastato istorija. Pasirodo, Vilniaus senamiestyje esantis daugiabutis turi neįkainojamą, šimtmetį siekiančią istoriją. Tad šeimininkai, paveldėję butą, atsidūrė kryžkelėje – daryti kapitalinį remontą ar išsaugoti istorinį dekorą.

Ved. Asta Mažutytė ir Violeta Baublienė.