Zoosodo rekonstrukcija: prieš atnaujinimą, 40 metų čia dirbantis Rimvydas renka istorijas apie jį

Po karantino lankytojams atsivėręs tarpukariu atidarytas zoologijos sodas ruošiasi didžiajai rekonstrukcijai. Mus pasitinka sodo senbuviai. Rimvydas Mikutavičius zoologijos sode dirba jau 40 metų. Nuotykio su šimpanzėmis ir jo fotoparatu vyriškis negali pamiršti ir šiandien. R. Mikutavičius domisi istorija ir neseniai sukūrė „Facebook“ grupę – „Kauno zoologijos sodas.Viskas iki dabar“. Ir laukia zoologijos sodo lankytojų nuotraukų.

Zoologijos sodas nebuvo renovuotas nuo pat jo įkūrimo pradžios. Ik šiol čia išlikę keletas seniausių reliktų. Pavyzdžiui, vartai – dovana zoologijos sodui 60-mečio proga, o akmeninis grifas tapo sodo simboliu.

Buvusios kavinės vietoje įsikūrė edukacinė mokyklėlė vaikams, kurioje galima pamatyti megztą pitoną, kurio ilgis – 5 metrai, o terariume gyvenantis tinklinis pitonas užauga iki 8 metrų.

Edukacijų pradininikas – zoologijos sodo vyriausiasis biologas, į Lietuvą iš JAV atvyko beveik prieš 30 metų. Benas Noreikis atvyko mokytis į Veterinarijos akademiją ir pasiliko Lietuvoje. Jį visada žavėjo laukiniai gyvūnai, atliko praktiką Zoologijos sode ir liko čia ilgam.

Zoologijos sodo pasididžiavimas – liūtai. Po renovacijos bus galimyba juos stebėti ištisus metus, vos per žingsnį nuo voljero. O ar susimąstėte – kodėl liūtas riaumoja...

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau