Kalniečių ir Eigulių mikrorajonai: buvę pavyzdiniai tuometinėje Sovietų sąjungoje

Senieji kauniečiai dar ir dabar mena Purvynės pavadinimą – taip sovietmečiu buvo vadinamas šis rajonas. Kalniečiai buvo antrasis stambus daugiabučių namų rajonas, po Dainavos. Jis buvo daug mažesnis už Dainavos mikrorajoną, tačiau, pasak urbanistų - buvo kiek labiau pavykęs, sako šį rajoną tyrinėjęs architektas, buvęs šio rajono gyventojas Vytautas Buinevičius.

1974-ieji – statybų pradžia. Remiantis Vilniaus daugiabučių pavyzdžiu 120-V – čia buvo pradėti statyti kaunietiški 120-K serijos daugiabučiai. Dar viena naujovė ant namų sienų gatvių pavadinimai ir namų numeriai pradėti rašyti stambiu šriftu.

Netoli dabartinės Čečėnijos aikštės iškilo vieni pirmųjų Kaune ekspermetiniai 16 aukštų daugiabučiai. Šis rajonas buvo paskelbtas pavyzdiniu tuometinėje Sovietų sąjungoje.

Aštuntojo dešimtmečio pabaigoje vakariniame Kalniečių pakraštyje ėmė kilti ir Eigulių rajonas. Eiguliuose buvo statomi tos pačios serijos stambiaplokščiai daugiabučiai namai kaip ir Kalniečiuose, o gatvės buvo išdėstytos medžių šakų principu, kai mažos gatvelės sueina į centrinę gatvę.

Įdomu, jog šiandien šiame rajone yra išlikusi viena neužstatyta gatvelė, menanti čia kažkada buvusį kaimą. Šios gatvės užstatymas galėtų būti pavyzdžiu daugiabučių rajonų statytojams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau