Klauskite daktaro. Išmaniųjų įrenginių žala, pratimai nuo „telefoninės kuprelės“ ir maisto papildų pinklės

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“

Išmanieji įrenginiai: kaip gyvenimas virtualioje realybėje daro žalą tarpusavio santykiams?
Kiek laiko per dieną praleidžiate žiūrėdami į savo telefono ekraną? Kiekvieną kartą pyptelėjus pranešimo garsui jūs skubate pasižiūrėti kas gi nutiko? Dažnai prisidengiate darbu, nors puikiai suprantate, kad tai ne tik darbas. Tai ir socialiniai tinklai, ir naujienų pranešimai, ir reklamos, ir juokingi vaizdo įrašai. O ar lygiai taip pat operatyviai reaguojate, kai jus pašaukia jūsų antroji pusė? Ar jūs girdite apskritai ką jums sako? O gal nebegalite atitraukti nei akių, nei savo dėmesio nuo ekrano? Ar gali būti, kad išmanusis telefonas gadina jūsų santykių kokybę? Visi atsakymai šio vakaro LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“.

Kaklo stabilizavimo pratimai, padėsiantys išvengti telefoninės kuprelės
Nuo ilgo ekrano stebėjimą atsiranda galvos svaigimas, migreniniai skausmai, o taip pas keičiasi mūsų laikysena. Telefoninė kuprelė – aktuali problema įvairaus amžiaus asmenims. Kaip sau padėti? Kaklo stabilizavimo pratimais dalinasi kineziterapeutė Radvilė Bautronytė.

Maisto papildai ir saikingas jų vartojimas: ko negalima naudoti vyresniems nei 50 m.?
Sveikata ir grožis slepiasi piliulėse? Maisto papildai gali padėti, jeigu mes tikrai žinome, ko mums trūksta. Priešingu atveju – mes galime rimtai pakenkti savo sveikatai. Ar žinojote, kad papildais suvartotas kalcis atsidurs ne kauluose, o ant kraujagyslių sienelių? Tuo tarpu per didelis seleno kiekis padidins prostatos vėžio riziką. Kokių maisto papildų vengti, jei jums daugiau nei 50 m.?

Ved. Alvydas Unikauskas, Jurgita Plisienė, Karolina Mondeikaitė-Liepa

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau