Panorama. Protestai JK dėl pareigūno nužudytos moters: policija kritikuojama dėl šiurkštaus elgesio su protesto dalyvėmis

Per pandemiją emigrantams nebegalint dažnai grįžti į Lietuvą, ambasadose susidarė eilės, norinčiųjų pasikeisti pasus ar susitvarkyti kitus dokumentus. Kai kurie tautiečiai laukia ir kelis mėnesius. Užsienio reikalų ministerija sako, kad problemą jau sprendžia.

Siekiant mažinti vyrų ir moterų atlyginimų skirtumus, bus pradėti viešinti įmonių darbo užmokesčių vidurkiai pagal lytis. Tai esą leis pamatyti tikrąją padėtį ir sustiprinti darbuotojų derybines pozicijas. Darbdaviai atkreipia dėmesį, kad vertinti vidurkius nėra tikslu, nes dažnai skiriasi vyrų ir moterų einamos pareigos. Atotrūkį esą lemia ir kiti objektyvūs veiksniai.

Airija jungiasi prie šalių, laikinai stabdančių skiepijimą bendrovės „AstraZeneca“ vakcina. Airijos tarnybos vyriausybei rekomendavo laikinai stabdyti skiepijimą po pranešimų apie Norvegijoje 4 asmenims po skiepo šia vakcina kraujyje susidariusius krešulius. Laikinai skiepijimą „AstraZeneca“ sustabdė ir Italijos Pjemonto regionas, kur po skiepo mirė moteris. Abiem atvejais pabrėžiama, kad skiepijimo šia vakcina stabdymas tik laikina atsargumo priemonė, kol paaiškės daugiau detalių. Europos vaistų agentūra sako, kad vakcina saugi o Pasaulio sveikatos organizacija ragina nestabdyti skiepijimo. Tuo metu „AstraZeneca“ praneša, kad ir toliau negalės ES patiekti tiek vakcinos, kiek planavo. Bendrovė tikėjosi, kad gamybos trūkumą Europoje pavyks padengti kitur pagamintais skiepais, bet tam esą trukdo eksporto ribojimai. Pranešama, kad „AstraZeneca“ prašė trūkumą Europoje kompensuoti Amerikoje pagamintomis dozėms. Vašingtonas su tuo nesutiko, nors bendrovės vakcina dar nepatvirtinta naudoti Jungtinėse Valstijose.

Iš Londono policijos departamento reikalaujama pasiaiškinti dėl veiksmų prieš protestuotojas, vakar susirinkusias pagerbti, kaip įtariama, policijos pareigūno gatvėje pagrobtos ir nužudytos moters atminimą. Policija kritikuojama dėl šiurkštaus elgesio su protesto dalyvėmis kaip tik tuo metu, kai šalyje diskutuojama apie moterims nesaugias viešąsias erdves.

Tai pirmi per pandemiją surengti rinkimai Vokietijoje, beveik pusė balso teisę turinčių žmonių jau balsavo paštu. Kanclerės Angelos Merkel vadovaujamiems krikščionims demokratams abiejuose vakarų Vokietijos regionuose apklausos pranašauja nesėkmę. Populiarumą smukdo ne tik lėtas skiepijimas ir karantino ribojimai, bet ir partijai mestas korupcijos šešėlis – du įstatymų leidėjai kaltinami pandemijos pradžioje pelnęsi iš kaukių įsigijimo sandorių. Dveji šiandienos rinkimai pradeda regioninių rinkimų maratoną, kuris tęsis iki šalies parlamento, Bundestago, rinkimų rugsėjį. Šiandienos rezultatai bus pirmasis ženklas, ko valdantieji krikščionys demokratai gali tikėtis rudenį. Po 16 metų valdžioje, Merkel penktosios kanclerės kadencijos nebesies.

Pajūrio viešbučiai laukia nesulaukia laisvo judėjimo tarp savivaldybių. Nors apgyvendinimo veikla dabar nedraudžiama, viešbučiai neveikia jau kelis mėnesius. Kurortų gyventojams nakvoti ne namuose nėra poreikio, o iš kitų savivaldybių niekas atvykti negali.

Vandens tiekėjai sako – žmonės ėmė aktyviau jungtis prie vandentiekio ir kanalizacijos tinklų. Paraiškų per karantiną padaugėjo iki 5 kartų. Ekspertų teigimu, išaugo karta, kuri nori patogumų, be to, ir pajamos tai jau leidžia – nors prisijungimas kainuoja, tačiau nėra neįkandamas. Vis dėlto teigiama, kad lauko tualetų era dar nesibaigė.

Naudotų automobilių prekybą ištikęs sąstingis. Dėl karantino suvaržymų turgaus nepasiekia nei pirkėjai, nei nauji automobiliai. Kauno automobilių turgaus aikštelėje parduodamų mašinų 8 kartus mažiau nei iki karantino. Ilgiau ir atidžiau automobilius renkasi ir jų ieškantys internete. Ekspertai sako, kad kol pasiūla nedidės, nekris ir dar rudenį trečdaliu išaugusios automobilių kainos.

Ved. Marijus Žiedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau