Žinios. Įkalinimo įstaigų kovai su ŽIV siūloma sekti užsienio pavyzdžiu: nuteistiesiems dalyti švirkštus ir adatas

Vakcinavimo tempai šalyje galėtų būti didesni, o prasidėjus masiniam skiepijimui, pasak prezidento, per dieną reikės paskiepyti ir kelis kartus daugiau nei dabar. Kauno ledo rūmuose įkurtame vakcinavimo centre apsilankęs Gitanas Nausėda, kalbėdamas apie visuomenėje kylantį nepasitikėjimą „AstraZeneca“ vakcina, teigia, kad, atėjus jo eilei, pats yra pasirengęs pasiskiepyti būtent šio gamintojo preparatu.

Vilniaus oro uosto prieigose pradėjo veikti COVID-19 testavimo punktas. Kaune ir Palangoje tokius planuojama atidaryti balandį.

Europos Komisija skelbia, kad jau šį mėnesį siūlys kurti bendrą Europos Sąjungos skiepų pasą, leisiantį gyventojams vasarą keliauti paprasčiau.

Prezidentas Gitanas Nausėda komentuodamas Stambulo konvencijos klausimą Lietuvoje, teigė suprantantis, kad būtina diskutuoti, tačiau priemonės, kurias jis pastebi pastaruoju metu, yra visiškai nepriimtinos. Šalies vadovas pareiškė stojantis į kunigo Algirdo Toliato pusę, kuris sulaukė užgaulios kritikos, kai išsakė Bažnyčios poziciją šiuo klausimu.

Prancūzijos žiniasklaida skelbia, kad buvęs šalies prezidentas Nicolas Sarkozy korupcijos ir prekybos poveikiu byloje nuteistas 3 metais įkalinimo, iš kurių 2 metai – lygtinai.

Europos Sąjungos valstybės patvirtino sankcijas keturiems aukštiems Rusijos teisingumo ir teisėtvarkos pareigūnams, susijusiems su Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno sulaikymu.

Įkalinimo įstaigose prastai kontroliuojamas ŽIV infekcijos plitimas ir menkas gydymo prieinamumas, pasak ekspertų, kelia pavojų ir visuomenei.

Per kitokią nei visada – virtualią – „Auksinių gaublių“ ceremoniją pagrindinius vakaro prizus laimėjo drama „Klajoklių žemė“ ir politinė satyra „Boratas. Vėlesnis kino filmas“.

Kauno „Žalgiris“ pasitinka dvigubą Eurolygos savaitę. Abejas rungtynes namuose žaisiančių kauniečių antradienį laukia neeilinis varžovas

„Tikiuosi, kad išspręs visas bėdas, kurios galėtų atsirasti ir nebeliks dėl ko rūpintis“, – po pirmos koronaviruso vakcinos dozės kalbėjo geriausias Lietuvos plaukikas Danas Rapšys.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė