Žinios. Trumpas neatmeta galimybės dalyvauti 2024-ųjų JAV prezidento rinkimuose

Prezidentas Gitanas Nausėda komentuodamas Stambulo konvencijos klausimą Lietuvoje, teigė suprantantis, kad būtina diskutuoti, tačiau priemonės, kurias jis pastebi pastaruoju metu, yra visiškai nepriimtinos. Šalies vadovas pareiškė stojantis į kunigo Algirdo Toliato pusę, kuris sulaukė užgaulios kritikos, kai išsakė Bažnyčios poziciją šiuo klausimu.

Nuo šiandien Vilniaus oro uoste keliautojai gali testuotis dėl COVID-19 – vienoje iš stovėjimo aikštelių įrengta tam skirta infrastruktūra. Greitojo antigeno testo rezultatą čia galima sužinoti per 20 minučių, tai kainuos 43 eurus, o laukiant dvi valandas – 33 eurus.

Čekijoje įsigaliojo naujos griežtos karantino taisyklės – šalyje viruso paplitimas ir toliau didžiausias pasaulyje. Suprastėjusią epidemiologinę situaciją nulėmė greitai plintanti britiškoji koronaviruso atmaina. Vyriausybė paskelbė nepaprastąją padėtį.

Pasibaigus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovo Sauliaus Čaplinsko nedarbingumui, jis atleidžiamas iš užimamų pareigų.

Buvęs Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas sako atskiros savo partijos nekursiantis. Sakydamas pirmą viešą kalbą, kai paliko Vašingtoną, jis taip pat neatmetė galimybės 2024-aisiais vėl siekti prezidento posto.

Karinės chuntos nuverstai ir suimtai Mianmaro lyderei Aung San Suu Kyi pateikti du nauji kaltinimai. Ji apkaltinta pažeidusi komunikacijos įstatymus ir kursčiusi neramumus.

Per kitokią nei visada – virtualią – Auksinių gaublių ceremoniją pagrindinius vakaro prizus laimėjo drama „Klajoklių žemė“ ir politinė satyra „Boratas. Vėlesnis kino filmas“.

Prancūzijos žiniasklaida skelbia, kad buvęs šalies prezidentas Nicolas Sarkozy korupcijos ir prekybos poveikiu byloje nuteistas 3 metais įkalinimo, iš kurių 1 metai – realaus laisvės atėmimo.

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Šiuolaikinės literatūros skyriaus mokslininkai išrinko tradicinį Lietuvos autorių kūrybiškiausių knygų dvyliktuką. Šiemet jame poezija lenkia prozą, o bendras knygų skaičius, iš kurių atrinkti kūrybiškiausi kūriniai – pusė tūkstančio.

Ved. Jovita Vitkauskė