Panorama. Brandos egzaminai – birželio 7-tąją: žadamos konsultacijos, egzaminai truks ilgiau (su vertimu į gestų k.)

Daugėja COVID-19 užsikrėtusių žmonių, kurie jau buvo paskiepyti dviem vakcinos dozėmis. Daugiausia tokių atvejų – 14 nustatyta Tauragės rajono Lauksargių globos namuose.

Tyrimai parodė, kad Lietuvoje plinta britiškoji koronaviruso atmaina, kuria užsikrėsti lengviau pasižyminti nei kitomis. Ekspertai ramina – įrodyta, kad vakcina nuo šios mutacijos veikia.

Europos Sąjungos lyderiai virtualiame susitikime aptaria kovą su koronavirusu. Pagrindinis vadovų darbotvarkės klausimas – vis dar stringanti skiepijimo kampanija bei kai kurių valstybių įgyvendinami vienašališki judėjimo tarp sienų ribojimai. Tiesa, dalis vadovų jau svarsto ir apie ateityje galintį atsirasti vadinamąjį skiepų pasą.

Neringos savivaldybė vaizdingoje kurorto vietoje pastatė naujų modernių butų su mansardomis, tačiau juos išdalijo ne labiausiai skurstantiesiems, o merijos tarnautojams. Butus gavo ir tie valdininkai, kurie neseniai patys įsigijo nekilnojamojo turto gretimoje, Klaipėdos, savivaldybėje. Naujas būstas suteiktas ir Socialinės paramos skyriaus vedėjai, kuri priklausė šį klausimą sprendusiai komisijai. Kurorto meras aiškina, kad būstai valdininkams pastatyti, nes iki šiol jie glaudėsi sandėliukuose ir rūsiuose, važinėjo iš Klaipėdos.

Šiemet abiturientai brandos egzaminus laikys – tačiau dviem savaitėmis vėliau nei įprastai – nuo birželio antros savaitės. Naujovė ir tai, kad egzaminai truks 15 minučių ilgiau, o abiturientų spragoms lopyti organizuojamos papildomos konsultacijos. Kai kurie ekspertai sako, kad kai mokslai vyksta nuotoliniu būdu, tokios konsultacijos turėtų būti ne tik prieš egzaminus.

Armėnijos kariuomenei pareikalavus premjero atsistatydinimo, Nikolas Pašinianas tai pavadino bandymu įvykdyti karinį perversmą. Prieš trejus metus protestuose iškilęs politikas į gatves grįžta jau kaip premjeras. Tik šįkart – žadėdamas išsaugoti valdžią, kai šalies kariuomenė pareikalavo jo atsistatydinti.

Seimo konservatoriai siūlo peržiūrėti visų rinkimų Lietuvoje sistemą – ir Seimo, ir savivaldos, ir Europarlamento, ir prezidento. Dauguma parlamento frakcijų sutaria, kad pradėti reikia nuo Seimo rinkimų tvarkos keitimo, tačiau pavyzdžiui socialdemokratai klausia, kodėl nepasvarsčius ir kaip ateityje rinkti prezidentą.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija ragina įmones reguliariai tirtis greitaisiais antikūnų ir antigenų testais. Smulkios ir vidutinės įmonės, įtrauktos į nukentėjusių nuo pandemijos sąrašą, vėliau galės kreiptis kompensacijos už testavimo išlaidas.

Teisėsauga įtaria, kad didžiuosiuose Lietuvos miestuose veikianti privati bendrovė „Vaisingumo klinika“ galėjo nuslėpti apie milijoną eurų pajamų. Sulaikyti devyni žmonės, tarp kurių – ir įmonės vadovai. Per kratas rasta apie pusė milijono eurų grynaisiais.

Varėnos rajono savivaldybė nuo rugsėjo planuoja uždaryti mažiausią rajone Panočių mokyklą. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rekomenduoja mokyklose mažinti jungtinių klasių skaičių. Vietos bendruomenė priešinasi, prašo palikti bent pradines klases, esą jų argumentų savivaldybė nesiklauso.

Šokėjas ir choreografas Mantas Stabačinskas išrinktas įsimintiniausiu praėjusių metų Kauno menininku. Jis komisijos įvertintas už brandžią kūrybą bei aktyvią visuomeninę veiklą.

Ved. Marijus Žiedas.