Žinios. JAV skiepų nuo COVID-19 programą gali papildyti „Johnson & Johnson“ vakcina: užtenka vienos dozės, apsaugo nuo sunkių ligos formų

Europos Sąjungos lyderiai nuotoliniu būdu kalbėsis apie tolesnį atsako į koronaviruso pandemiją koordinavimą ir kaip paspartinti skiepų tiekimą. Taip pat aptars skiepų pasų idėją.

Švedijos vyriausybė paskelbė griežtinanti pandemijos ribojimus. Siekdama išvengti trečiosios koronaviruso bangos Švedija iki pusės devynių vakaro trumpins kavinių, restoranų ir barų darbo laiką. Jau galioja draudimas po aštuonių valandų vakaro pardavinėti alkoholį.

Jungtinių Valstijų skiepų nuo koronaviruso programą jau kitą savaitę gali papildyti kompanijos „Johnson & Johnson“ kurta vakcina. Jos užtenka tik vienos dozės, kuri, pasak Jungtinių Valstijų Maisto ir vaistų administracijos, suteikia stiprią apsaugą nuo koronaviruso, taip pat ir nuo pavojingesnių viruso atmainų sukeltų sunkių ligos formų.

Turgaus prekeiviai skundžiasi dar neatsigavę po pirmojo karantino, o jau turintys skaičiuoti antrojo nuostolius. Neseniai atlaisvinta lauko prekyba nepelninga. Ypač sudėtinga situacija atokesniuose rajonuose.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.