Žinios. Karantiną siūloma pratęsti – be kaukių lauke, bet su medicininėmis uždarose patalpose

Karantinas Lietuvoje turėtų būti tęsiamas. Ekspertai tokį siūlymą Vyriausybei teikia, atsižvelgdami, kad per dieną nustatomų naujų atvejų skaičius nebekrinta ir net rodo pakilimo požymių. Praėjusią parą ištyrus kiek daugiau nei 7 tūkst. ėminių, Lietuvoje patvirtinta beveik 500 naujų užsikrėtimų koronavirusu. Ekspertai taip pat rekomenduoja atsisakyti kaukių lauke, jeigu šalia nėra žmonių, bet patalpose nebenešioti medžiaginių kaukių, įvairių skydelių ir naudoti tik medicinines kaukes ar respiratorius.

Pradėjus skiepyti senjorus, savivaldybės sprendžia, kaip reikės pasiekti tuos, kurie patys atvykti negali. Planuojama, kad tokius asmenis registruos seniūnai. Visgi kyla sunkumų kaip į namus atvežti vakcinos dozę. Prezidentūra skelbia, kad netrukus Lietuvą pasieks kur kas gausesni vakcinų kiekiai, tačiau sveikatos apsaugos ministras sako, kad iki vasaros vidurio paskiepyti daugumą – ko siekia prezidentas – jų vis vien gali nepakakti.

Lietuvoje fiksuojamas padidėjęs oro užterštumas kietosiomis dalelėmis. Virš Europos dar slenka ir Sacharos dykumos smėlio debesis. Žmonės raginami be reikalo neiti į lauką

Valdantieji atsisako planų jau pavasario sesijoje Seime teikti mokesčių reformos projektus. Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad toks sprendimas priimtas dėl COVID-19 pandemijos sukelto ekonominio neapibrėžtumo. Vienii ekspertai tam pritaria, kiti sako, kad pakeitimų reikia jau nuo kitų metų.

Sakartvele po opozicijos lyderio arešto, padidinusio dėl ginčijamų rinkimų pernai kilusią politinę krizę, antradienį protestavo tūkstančiai vyriausybės priešininkų. Šimtai riaušėms pasirengusių policininkų panaudojo ašarines dujas prieš Nikanoro Melijos šalininkus, prie jo Vieningojo nacionalinio judėjimo būstinės sostinėje Tbilisyje stovyklavusius prieš jo areštą per naktinį reidą.

NASA (JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija) pirmadienį pasidalijo išskirtiniu marsaeigio „Perseverance“ vaizdo įrašu. Naujai paskelbtame NASA įraše matomi išskirtiniai vaizdai Marso planetoje, kuriuos užfiksavo joje nutūpęs marsaeigis.

Lietuvos krepšinio rinktinės garbė Vilniuje pirmadienį tris kėlinius kabėjo ant plauko, tačiau Dariaus Maskoliūno vadovaujama rinktinė galiausiai 77:76 (25:19, 16:18, 17:23, 19:16) palaužė Daniją ir pateko į 2022 m. Europos krepšinio čempionatą.

Latvijos rinktinė paskutinėse Europos čempionato atrankos rungtynėse 94:97 pralaimėjo Graikijai ir netrukus liko be vyriausiojo trenerio.

Ved. Jovita Vitkauskė.