Panorama. Dėl pratęsto karantino barų situacija arti kritinės: prašo Vyriausybės atsižvelgti į sektoriaus specifiką

Pasibaigus kelias paras trukusiam gausiam snygiui, gyventojai bando skaičiuoti nuostolius. Kai kur neatlaikę šlapio sniego medžiai virto ant kelių, automobilių, vienas Vilniuje užvirto ant žmogaus.

Praėjusią parą nustatyti 1278 nauji užsikrėtusieji koronavirusu. Nuo COVID-19 mirė dar 24 žmonės. Sunkiausia COVID-19 forma sergančius pacientus gydantys medikai sako palengvėjimo dar nejaučiantys.

Prezidentūra pritaria švietimo, mokslo ir sporto ministrei, kad egzaminai abiturientams turi vykti. Prezidentūros teigimu, grįžimas į mokyklas turėtų vykti palaipsniui atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, prioritetas bus teikiamas pradiniam ir ikimokykliniam ugdymui bei abiturientams.

Karantiną ir judėjimo tarp savivaldybių apribojimus Vyriausybė pratęsė iki kovo. Priežastis – vis dar aukštas sergamumas COVID-19. Dar vienas mėnuo – iššūkis smulkiajam verslui.

Europos Sąjungoje tęsiasi painiava dėl užsakytų vakcinų. Europos vaistų agentūra tvirtins britų kompanijos „Astra Zeneca“ skiepus penktadienį, tačiau jau dabar įmonė skelbia, kad tiekimas vėluos. Europa reikalauja vykdyti susitarimą ir tiekti vakciną kaip numatyta sutartyje.

Sveikatos apsaugos ministerija tikina – Lietuva per dieną galėtų paskiepyti keliasdešimt tūkstančių žmonių, tačiau kol kas skiepų sulaukia tik apie kelis tūkstančius, ir tai – ne kasdien. Tebetvyrant nežinomybei, kada ir kiek vakcinos dozių pasieks Lietuvą, skiepijimas šalyje vyksta netolygiai.

Pasaulyje šiandien minima Holokausto aukų atminimo diena. 1945 m. šią dieną išvaduota Aušvico koncentracijos stovykla. Joje žuvo per milijoną kalėjusių žydų, čigonų, homoseksualų ir nacių politinių oponentų.

Per Antrąjį pasaulinį karą išgyventą siaubą prisimena išlikę Lietuvos žydai. Menotyrininkas Markas Petuchauskas į Vilniaus getą pateko 9 metų ir išliko gyvas, nes pabėgo. Istorikai sako, kad nepaisant mirties baimės, Vilniaus getas tapo valstybė valstybėje.

Trūkus per Nerį statomo Kleboniškio tilto metalinei konstrukcijai sužaloti keturi bendrovės „Kauno tiltai“ darbuotojai, vienas žuvo.

„Tėvynės Sąjunga yra neprilygstami profesionalai netinkamu laiku netinkamoje vietoje drėbtelti kažką tokio netinkamo, kad užima kvapą“, – taip žurnalistas Andrius Tapinas atsiliepia apie Seimo nario konservatoriaus Valdo Rakučio komentarą, kuriame šis svarsto, neva tarp Holokausto vykdytojų netrūko ir žydų, kėlė klausimus dėl jų pažiūrų. Tuo metu partijos pirmininkas ir frakcijos seniūnė akcentuoja, kad tai – ne partijos nuomonė, o V. Rakutis sako – jo žodžiai ne taip suprasti.

Gyventojų indėlių sumai rekordiškai augant, politikai grįžta prie idėjos įteisinti vadinamąsias investicines sąskaitas. Tokias esą galėtų turėti bet koks žmogus, ir taip jo pinigai, užuot „valgomi“ infliacijos, neštų uždarbį.

Jau beveik metus žiūrovų į sales pakviesti negalintis Šiaulių dramos teatras, pirmąją šių metų premjerą parodė internete.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau