Panorama. Seniai matytas snygis paralyžiavo pusę šalies: 21 tūkst. namų ūkių liko be elektros, kelininkai nespėja valyti kelių

Gausus sniegas, apėmęs didžiąją dalį Lietuvos, pridarė nemažai nuostolių ir rūpesčių įvairioms tarnyboms. Kelininkai nespėja valyti kelių, nuo vidurnakčio šalinti išvirtę medžiai, elektros tinklų gedimai. Iš viso Lietuvoje elektros dar neturi apie 21 tūkstantis vartotojų. Daugiausia – Alytaus ir Vilniaus regionuose, čia be šviesos dar ištisi kaimai.


Sinopitkai perspėja, nuo vakar vakaro dalyje Lietuvos prasidėjęs snygis tęsis dar porą parų. Kelininkai sako, kol kas vos spėjantys suktis pagrindiniuose keliuose, gyvenantiems atokiau nieko gero nežada. Sudėtinga judėti ir miestuose, kur tarnybos nespėja valyti ne tik kelių, bet ir šaligatvių.


ES ir Jungtinė Karalystė bando spręsti ginčą dėl skiepų. Jos bendrovė „AstraZeneca“ suerzino bendriją, kai pranešė, kad vakcinos tieks gerokai mažiau. Latvija ir Italija siūlo teistis, o Vokietija parėmė Europos Komisijos planą kontroliuoti vakcinų eksportą.


Nesulaukiant vyriausybės sprendimų dėl viruso mutacijas galinčių nustatyti genomo tyrimų finansavimo, kai kurios gydymo įstaigos juos atlikti imasi už savo lėšas.


Ekonomikos ir inovacijų ministerija Vyriausybei pateikė preliminarius siūlymus jau vasario 1 d. atidaryti slidinėjimo centrus, o 8 d. leisti atnaujinti grožio paslaugas ir atverti mažesnes parduotuves, turinčias atskirą įėjimą.


Daliai Europos Parlamento narių nesutinkant išskirtine tvarka finansuoti Baltijos šalis geležinkeliu sujungti turinčio „Rail Baltica“ projekto, praėjusią savaitę į bendrijai pirmininkaujančią Portugaliją kreipėsi Baltijos šalių vadovai.


Estijoje prisaikdinta naujoji premjerė Kaja Kallas pareiškė, kad jai teks atkurti gerą šalies vardą ir sąjungininkų pasitikėjimą po 2 metų, kai vyriausybėje dirbo kraštutiniai dešinieji.


Europos Komisija ragina Lietuvą pagrįsti užpernai įvestą draudimą vienam asmeniui įsigyti daugiau kaip pusantro tūkstančio hektarų miško.


Studijas į nuotolį perkėlę universitetai per egzaminų sesiją taikė įvairių būdų, kaip užtikrinti studentai nenusirašinėtų. Vilniaus universitetas investavo į specialią programą, kuri per egzaminą stebi studento judesius ir garsus.


Minint iškilios mokslininkės Marijos Gimbutienės šimtąsias gimimo metines Prezidentūroje surengta virtuali konferencija „Stiprybės semiuosi iš Lietuvos“, globojama pirmosios ponios Dianos Nausėdienės. 2021 Seimas ir UNESCO paskelbė Gimbutienės metais.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau