Žinios. Pasaulio sveikatos organizacija: šiemet grupinio imuniteto nuo COVID-19 pasiekti nepavyks

Lietuva mini Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį. Pagerbiant Laisvės gynėjų atminimą, prie televizijos bokšto, Seimo, LRT televizijos ir radijo pastato, kur tą naktį budėjo tūkstančiai žmonių, pasirengusių taikiai pasipriešinti sovietų agresijai, padėtos gėlės ir vainikai.

Per vakar Lietuvoje patvirtinti 902 nauji užsikrėtimai koronavirusu. Pagal sergamumą šimtui tūkstančių gyventojų, šiuo metu daugiausia sergančiųjų – Visagino savivaldybėje. Nuo COVID-19 mirė dar 27 žmonės. Ligoninėse gydomi 2155 COVID-19 pacientai, 177 jų – reanimacijoje.

Lietuvą pasiekė pirmoji bendrovės „Moderna“ vakcinos nuo COVID-19 siunta 2400 dozių. Nuo šiol sausį ir vasarį kas savaitę numatoma atgabenti vis naujas „Moderna“ vakcinos siuntas.

Vokietijos kanclerė, pranešama, pasisako už karantiną iki balandžio, o Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad grupinio imuniteto šiemet pasiekti dar nepavyks.

Amerikoje Kongresas po dviejų valandų renkasi priimti kreipimosi į viceprezidentą, kad jis su kitais kabineto nariais nušalintų Donaldą Trumpą. Kitaip jau rytoj žadama pradėti antrąją jo apkaltą dėl maišto kurstymo.

Nors pernai dešimtadaliu mažėjo nusikaltimų artimoje aplinkoje, nevyriausybinės organizacijos ragina nedžiūgauti.

Teisinės neliečiamybės netekusiam parlamentarui Petrui Gražuliui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo.

Lietuvos paštas, baigęs įgyvendinti išmaniojo siuntų skirstymo programą, atleis apie 380 darbuotojų.

Jungtinei Karalystei palikus Europos Sąjungą – muitinė ir siuntų tarnybos įspėja gyventojus. Lėtėja ne tik prekyba, siuntinių keliavimas tarp šalių, bet auga ir kainos.

Indonezijos laivyno narai iškėlė vieną iš dviejų šeštadienį sudužusio lainerio juodųjų dėžių.

Ved. Jovita Vitkauskė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau