Žinios. Nežinia Lietuvos verslui: baiminamasi, kad Jungtinė Karalystė atsisakys dalies importo

LRT TELEVIZIJA

2021.01.10 23:59

Statistikos departamento duomenimis, per pastarąją parą Lietuvoje patvirtinta 1490 naujų COVID-19 atvejų. Mirė dar 24 žmonės. Viruso protrūkiai fiksuoti globos namuose, tęsiasi protrūkis Marijampolės pataisos namuose. 243 asmenų užsikrėtimo aplinkybės neaiškios.

Pandemija dar akivaizdžiau parodė medikų trūkumo problemą atokiuose rajonuose. Kai kurios savivaldybės jaunus specialistus bando privilioti solidžiomis piniginėmis išmokomis. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šalyje trūksta apie pusę tūkstančio sveikatos priežiūros specialistų. Daugiausia – Vilniaus ir Šiaulių regionuose.

Policija pastebi, kad daugybė žmonių kartu su vaikais šeštadienį rinkosi į viešas erdves pasimėgauti žiemos malonumais. Pareigūnams ne kartą teko vykti perspėti žmonių, kad jie laikytųsi reikalavimų, o piktybiškai juos ignoruojantiems – pradėti administracines teisenas, rašoma Policijos pranešime.

Generalinė prokuratūra sekmadienį pranešė, kad įtariamus vakcinavimo tvarkos pažeidimus Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje, Šilalės greitosios medicinos pagalbos stotyje bei Šilutės ir Panevėžio ligoninėse bus pavesta ištirti Specialiųjų tyrimų tarnybai.

Jungtinei Karalystei išstojus iš Europos Sąjungos, į šią šalį eksportuojantis Lietuvos verslas sako susiduriantis su padidėjusiomis biurokratinėmis kliūtimis.

Jungtinėse Valstijose auga parama antrajai Donaldo Trumpo apkaltai. Kai kurie respublikonai jungiasi prie demokratų, kurie gali jau rytoj Atstovų Rūmų svarstymui pateikti kaltinimą dėl maišto kurstymo. Nueinantis prezidentas, visam laikui netekęs pagrindinio garsiakalbio – savo „Twitter“ paskyros – sako, kad kova tik prasideda ir buria advokatų komandą. Tuo metu šalyje rengiami mitingai už ir prieš Trumpą, o Vašingtone stiprinamas saugumas, baiminantis naujų išpuolių.

Indonezijos gelbėtojai ištraukė vakar sudužusio lėktuvo nuolaužų ir kūno dalių, taip pat aptiko juodųjų dėžių buvimo vietą.

Tyrimas apie sovietinius daugiabučius: parengs gidą, kaip modernizuoti butų interjerus

Urbanistų, architektų ir istorikų grupė rengia „Sovietmečiu statytų daugiabučių butų atnaujinimo gidą“, kuriame pateiks skirtingus butų interjero projektus.

Po poilsio dienos Dakaro ralyje šiandien lenktynininkai įveikė septintąjį etapą, kurio greičio ruožą sudarė 471 kilometras.

Įspūdingai rungtyniavęs ir karjeros rekordą pakartojęs Domantas Sabonis pergalės Indijanos „Pacers“ neužtikrino.

Šiandien numatytos LKL rungtynės tarp Kauno „Žalgirio“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ neįvyks.

Ved. Eglė Bučelytė.