Žinios. JAV vis garsiau kalbama apie antrąja apkaltą Trumpui: šis atkerta, kad kova tik prasideda

Statistikos departamento duomenimis, per pastarąją parą Lietuvoje patvirtinta 1490 naujų COVID-19 atvejų. Mirė dar 24 žmonės. Viruso protrūkiai fiksuoti globos namuose, tęsiasi protrūkis Marijampolės pataisos namuose. 243 asmenų užsikrėtimo aplinkybės neaiškios.

Pandemija dar akivaizdžiau parodė medikų trūkumo problemą atokiuose rajonuose. Kai kurios savivaldybės jaunus specialistus bando privilioti solidžiomis piniginėmis išmokomis. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šalyje trūksta apie pusę tūkstančio sveikatos priežiūros specialistų. Daugiausia – Vilniaus ir Šiaulių regionuose.

Policija pastebi, kad daugybė žmonių kartu su vaikais šeštadienį rinkosi į viešas erdves pasimėgauti žiemos malonumais. Pareigūnams ne kartą teko vykti perspėti žmonių, kad jie laikytųsi reikalavimų, o piktybiškai juos ignoruojantiems – pradėti administracines teisenas, rašoma Policijos pranešime.

Generalinė prokuratūra sekmadienį pranešė, kad įtariamus vakcinavimo tvarkos pažeidimus Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje, Šilalės greitosios medicinos pagalbos stotyje bei Šilutės ir Panevėžio ligoninėse bus pavesta ištirti Specialiųjų tyrimų tarnybai.

Jungtinėse Valstijose auga parama antrajai Donaldo Trumpo apkaltai. Kai kurie respublikonai jungiasi prie demokratų, kurie gali jau rytoj Atstovų Rūmų svarstymui pateikti kaltinimą dėl maišto kurstymo. Nueinantis prezidentas, visam laikui netekęs pagrindinio garsiakalbio – savo „Twitter“ paskyros – sako, kad kova tik prasideda ir buria advokatų komandą. Tuo metu šalyje rengiami mitingai už ir prieš Trumpą, o Vašingtone stiprinamas saugumas, baiminantis naujų išpuolių.

Indonezijos gelbėtojai ištraukė vakar sudužusio lėktuvo nuolaužų ir kūno dalių, taip pat aptiko juodųjų dėžių buvimo vietą.

Ved. Eglė Bučelytė.