Panorama. Neskaidrus skiepijimas: medikams skirta vakcina pasinaudojo asmenys, nepatenkantys į prioritetų sąrašą

Šalies vadovai pirmadienį aiškinsis kaip vyksta skiepijimas nuo koronaviruso, nes daugėja pranešimų apie vakcinuojamus žmones, kurie nepatenka į Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytą prioritetų sąrašą. Šilalėje medikams skirtomis vakcinomis greitosios pagalbos stotyje paskiepytas ir ją valdančios įmonės vadovas su šeima.

Lietuva baigė formuluoti savo poziciją dėl Briuselio iniciatyvos suvienodinti minimalios algos visoje Bendrijoje nustatymo principus – Lietuva jiems neprieštarauja.

Kauno savivaldybei uždarius Tito Masiulio vardu pavadintą jaunimo mokyklą, žuvusio laisvės gynėjo mama sako, taip trinamas jos sūnaus atminimas.

Dėl COVID-19 uždarytas mokyklas Švietimo ministerija svarsto atverti tiems vaikams, kurie namuose negali mokytis dėl socialinių priežasčių. Jie nuotoliniu būdu ateitų mokytis prie mokyklos kompiuterių. Nevyriausybininkai ragina savivaldybes atverti ir dienos centrus, susirūpinę dėl iš pedegogų akiračio prapuolusių vaikų.

Socialinis tinklas „Twitter“ penktadienį uždarė JAV prezidento Donaldo Trumpo paskyrą, kad būtų užkirstas kelias naujam protestuotojų puolimui prieš Kapitolijaus pastatą.

Keleivinis lėktuvas su daugiau nei 50 keleivių dingo netrukus po pakilimo iš Indonezijos sostinės Džakartos, praneša „Deutche Welle“.

Koronaviruso sukaustytas turizmo sektorius jaučia pirmuosius atsigavimo ženklus. Pasak kelionių organizatorių, per antrąjį karantiną žmonės drąsiau planuoja atostogas užsienyje. Taip pat daugiau žmonių, dirbančių nuotoliniu būdu, nusprendžia tai daryti būdami ten, kur šilta. Tiek keliautojai, tiek kelionių organizatoriai tikisi, kad grįžti į normalų režimą padės vakcina.

Ispanijoje trys žmonės žuvo per sniego audrą, kuri sukėlė chaosą beveik visoje šalyje. Tiek sniego Ispanijoje nebūta pusšimtį metų.

Ved. Eglė Bučelytė.