Panorama. Geros naujienos vakcinavimo fronte – galima paskiepyti penktadaliu daugiau žmonių (su vertimu į gestų k.)

Europos Vaistų Agentūra leido iš vieno „Pfizer/BioNTech“ vakcinos buteliuko sušvirkšti ne penkias, kaip iki šiol, o šešias dozes. Agentūros sprendimą dar turi patvirtinti Europos Komisija, tada šeštąją dozę jau bus galima naudoti oficialiai.

Vilniaus Universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje nuo COVID-19 paskiepyti keli ten nedirbantys Vilniaus universiteto Odontologijos instituto dėstytojai, nors pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintą tvarką pirmiausia turi būti skiepijami gydymo įstaigų darbuotojai.

Finansų ministrė sako, kad jau pavasarį teiks Seimui svarstyti siūlymą atsisakyti kai kurių mokesčių lengvatų. Tarp taikinių – iškastinis kuras.

Prieš kelias dienas savo šalininkus raginęs „eiti“ į Kapitolijų, Donaldas Trumpas sako, jog šiuo metu Amerikai reikia susitaikymo, tačiau Joe Bideno inauguracijoje nedalyvaus. Tokius pareiškimus kadenciją baigiantis prezidentas „Twitter“ paskyroje paskelbė po to, kai ne tik iškiliausi Kongreso demokratai paragino nedelsiant nušalinti jį iš posto.

Didžiosios Britanijos vyriausybė paskelbė, kad visi atvykstantieji į Jungtinę Karalystę turės pateikti prieš kelionę atliktus neigiamus testus dėl koronaviruso. Toks reikalavimas turėtų įsigalioti kitą savaitę.

Lietuva siūlo Baltarusijos opozicijai pasinaudoti savo patirtimi ir steigti informacinius biurą, kuris gautų tam tikrą oficialų Lietuvos pripažinimą.

Klaipėdos prokuratūra teismui perdavė bylą, kurioje du Lietuvos piliečiai kaltinami šnipinėję Rusijai. Kaltinamieji nėra pažįstami, juos veikti prieš Lietuvos valstybę įtraukė tas pats asmuo – pasieniečiu Kalinigrade dirbantis Rusijos saugumo tarnybos pareigūnas.

LRT radijas išsiaiškino, kad vienas Aukščiausiojo Teismo teisėjų Andžejus Maciejevskis užsidirba ir dėstydamas privačiose įmonėse.

Reabilitacijos įstaigos, galinčios priimti lengva forma serngančiuosius koronavirusu, iš ligoninių kol kas sulaukė vos 40 pacientų. Įstaigos tvirtina pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nurodytą tvarką parirengusios priimti 900 žmonių.

Naminių paukščių ūkyje Lietuvoje patvirtintas didelio patogeniškumo paukščių gripo atvejis.

Pieš 30 metų, sausio 13-ąją Raudonojo kryžiaus ligoninėje skambėjo ne tik sužeistųjų aimanos ir riksmai, bet ir naujagimių verksmas. Tą naktį čia gimė 5 vaikai – trys berniukai ir dvi mergaitės.

„Istoriko teritorija“ – knyga, kurioje ir anksčiau istoriko Aurimo Švedo parašyti tekstai, publikuoti kultūros žurnale „Literatūra ir menas“ ir nauji, rašyti šiai knygai. Visi jie kalba apie šio amžiaus žmogaus santykį su praeitimi ir dabartimi.

Kaišiadorių rajone veikia eglučių prieglauda. Į ją patekusios nupuoštos kalėdinės eglutės ar kėniai žiemoja šiltnamyje, o pavasarį iš vazonų persodinami į žemę. Į prieglaudą eglutes atidavę šeimininkai vėliau kviečiami apsilankyti ir pažiūrėti, kaip jų medis auga.

Ved. Eglė Bučelytė.