7 Kauno dienos. Virtualių pamokų iššūkiai, mechatronika ir pirmoji moteris rektorė

Ką gausime sujungę mechaniką, elektroniką, informacines technologijas ir jų valdymą? Atsakymas – mechatroniką. Juokaujama, kad mechatronika Kaunui yra kaip lazeriai Vilniui – viena perspektyviausių ir daugiausiai investicijų pritraukiančių mokslo sričių.

Laidos komanda lankysis KTU Mechatronikos institute, susitinkame su akad. prof. dr. Vytautu Ostaševičiumi . Kartu su čia dirbančiais mokslininkais apžiūrėsime, kaip atrodo žmonių gyvenimus keičiantys išradimai ir net… „Antroji širdis“, sulaukusi susidomėjimo mokslo šventove laikomame Silicio slėnyje.

Nuotolinis ugdymas ir šių dienų mokinių realybė. Pasak VU mokslininkų, nuotolinis mokymas tinka tik pusei Lietuvos mokinių. Nors viešojoje erdvėje nuolat kalbama apie prastėjančius abiturientų mokymosi rezultatus, retas susimąsto, kad su ne mažesniais išbandymais susiduria ir pradinukai.

Laidos komanda kalbėsis su Vilkaviškio raj. Pilviškių Santakos gimnazijos pradinukų mokytoja Rūta Bakūnienė, Lietuvos tėvų forumo atstovu Dariumi Trečiakausku ir švietimo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene. Kaip nuotolinis mokymas paveiks šiandieninę moksleivių kartą?

„Nuotolinis ugdymas jau pavasarį parodė, kad tai yra ne ugdymas, o ugdymo imitacija. Ir mokiniams, ir mokytojams visa šita sistema kelia daugiau problemų negu duoda naudos“, – įsitikinęs D. Trečiakauskas.

Pokalbis 450. Lietuvos sporto universiteto rektorė Diana Reklaitienė. Apie universiteto pasipriešinimą aukštųjų mokyklų jungimuisi, negalią turinčių asmenų gyvenimo kokybės gerinimą ir… lyčių lygybę. D. Reklaitienė yra pirmoji Lietuvoje aukštosios mokyklos rektorė.

„Pati mąsčiau, kad Lietuvoje universitetas atsirado prieš kone 400 metų, o esu pirmoji moteris rektorė. Tas klausimas kyla, bet mokslo sritis aukščiausiame lygmenyje kažkodėl yra vyriška sritis, nežinau kodėl. Nors ir kitose srityse dar lyčių lygybė nėra vienoda, bet ledai pralaužti“, – pasakoja D. Reklaitienė.