Labas rytas, Lietuva I d. Sausio 13-ąją prisiminęs gydytojas: vaizdas kėlė siaubą, sužeistieji buvo rūšiuojami pagal karo medicinos principus

Sausio 6 d. rytą iš LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijos sveikinasi Ignas Krupavičius. Audra Avižiūtė laidą pradeda spaudos ir aktualijų apžvalga.

Senųjų kaimų pažintinis takas – pusantros valandos pėsčiomis

Kai oras už lango niūrus, o galimybes keliauti varžo karantinas – geras laikas pradėti planuoti ką norėtumėte pamatyti. Gal į jūsų sąrašą pateks ir prieš pora mėnesių oficialiai veikti pradėjęs senųjų kaimų pažintinis takas Verkių regioniniame parke? Tai kol kas ilgiausias pažintinis takas Vilniaus teritorijoje. Plačiau reportaže.

Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva: svajonės siekėme per kančias, bet nieko nesigailime

Šokėjai – Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva jau ilgiau nei metus laukia debiuto profesionalų lygoje. Su mėgėjų sportu pora atsisveikino 2019-ais metais Vilniuje vykusiame pasaulio čempionate. Tąkart, kai nugalėtojais tapo artimi šokėjų draugai – Ieva ir Evaldas Sodeikos nedaug trūko, kad ant prizininkų pakylos koptų dvi Lietuvos poros. Šokėjai neabejoja, kad pavasarį prasidės naujas karjeros etapas. Kokiomis nuotaikomis gyvena šokėjų pora? Plačiau reportaže.

Pirmoji nemokamo viešojo transporto valstybė pasaulyje

Rubrikoje „Kalendorius“ apie Europos Sąjungos narę, nusprendusią viešąjį transportą visoje šalyje padaryti nemokamą ir taip tapusią pirmąja valstybe pasaulyje, kuri taip padarė.

Naujų knygų apžvalga – Jolantos Kryževičienės pasirinkimas

Kas gali būti geriau nei knygos skaitymas niūriu žiemos metu? Naujausias knygas apžvelgia LRT KLASIKOS vyriausioji redaktorė Jolanta Kryževičienė.

Odos priežiūra per šalčius: kokių klaidų reikia vengti?

Nors ir lauke tvyro nedideli šalčiai, tačiau odą jie tikrai veikia. Kaip tinkamai ją prižiūrėti ir saugoti pasakoja gydytoja dermatovenerologė profesorė Matilda Bielaitė-Bučinskienė.

Sausio 13-ajai – 30. Gydytojas Vytautas Tutkus: vaizdas kėlė siaubą ir sužeistieji jau buvo rūšiuojami pagal karo medicinos principus

Po savaitės Lietuva minės tragiškų 1991-ųjų sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį. LRT pradeda reportažų ciklą su to meto herojais, gynusiais Lietuvos laisvę. Antrasis susitikimas su tuometiniu Raudonojo kryžiaus gydytoju Vytautu Tutkumi. Šautinės žaizdos, tankų vikšrų sutraiškyti kūnai, kraujas. Visa tai ne iš vadovėlių, o gyvai savo akimis matė gydytojai prieš trisdešimt metų, sausio 13-osios naktį, kai į ligonines pradėti vežti sužeistieji prie televizijos bokšto. Gydytojas prisimena nelengvus pasirinkimus ir pasakoja, kad jau tuomet medikai suprato, kad svarbu buvo ne tik gydyti bet ir dokumentuoti.

Ved. Ignas Krupavičius