Žinios. Nesėkmingas Žalos antrojo Dakaro etapo startas: sustreikavus varikliui, buvo priverstas pasitraukti

Per parą Lietuvoje nustatytas 1361 naujas koronaviruso atvejis. Mirė 25 žmonės, keturi priklausė amžiaus grupei nuo 50 metų. Nuo koronaviruso iš viso mirė 1950 žmonių.

Iki sausio pabaigos pratęsus judėjimo draudimus tarp savivaldybių, policija kontrolę vykdys mobiliaisiais postais – vairuotojai gali būti stabdomi bet kur ir bet kada. Policija žada, šįkart tolerancijos bus mažiau: nustatę pažeidimą, kad rimtos priežasties vykti į kitą miestą nėra, taikys atsakomybę.

Jungtinėje Karalystėje gyventojai šiandien pradedami skiepyti dar viena vakcina, kurią sukūrė bendrovė „AstraZeneca“ ir Oksfordo universitetas. Šalies vyriausybė žada, kad per kitus tris mėnesius paskiepys dešimtis milijonų žmonių.

Nuo sausio prasideda kas dešimtmetį vykdomas gyventojų ir būstų surašymas. Šiais metais jis vyks kitaip – surašinėtojai nebelankys gyventojų, duomenys bus paimti iš įvairių valstybės registrų ir informacinių sistemų.

Jungtinėje Karalystėje teismas šiandien spręs dėl puslapio „Wikileaks“ įkūrėjo Juliano Assange`o ekstradicijos į Jungtines Valstijas. Jeigu jis būtų perduotas į JAV, ten jam grėstų kalėjimas iki gyvos galvos dėl valstybės paslapčių viešinimo.

Kai Lietuvoje viena po kitos buvo išaiškintos neteisėtos gyvūnų daugyklos, tik praėjus keturiems mėnesiams kai kurios prieglaudos dabar turi galimybę dalį išgelbėtų šuniukų atiduoti naujiems globėjams. Dauguma šunų vis dar negali būti dovanojami, nes tebevyksta teismo procesai.

Antrasis Dakaro ralio etapas nesėkmingai susiklostė Vaidoto Žalos ekipažui. Lenktynininko vairuojamas „MINI“ bolido variklis sustreikavo tik startavus ir Žala buvo priverstas pasitraukti iš dienos varžybų.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.