Žinios. Policija kontrolę vykdys mobiliaisiais postais – vairuotojai gali būti stabdomi bet kur ir bet kada

Per parą Lietuvoje nustatytas 1361 naujas koronaviruso atvejis. Mirė 25 žmonės, keturi priklausė amžiaus grupei nuo 50 metų. Nuo koronaviruso iš viso mirė 1950 žmonių.

Iki sausio pabaigos pratęsus judėjimo draudimus tarp savivaldybių, policija kontrolę vykdys mobiliaisiais postais – vairuotojai gali būti stabdomi bet kur ir bet kada. Policija žada, šįkart tolerancijos bus mažiau: nustatę pažeidimą, kad rimtos priežasties vykti į kitą miestą nėra, taikys atsakomybę.

Nuo sausio didėjanti minimali mėnesio alga vieniems reiškia pajamų ūgtelėjimą, bet kitiems – atvirkščiai – pajamų mažėjimą. Savarankiškai dirbantiems žmonėms brangsta verslo liudijimai ir pašoka privalomojo sveikatos draudimo įmoka.

Lietuvą šįryt pasiekė trečioji kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos nuo koronaviruso siunta. Rytoj antrą ir trečią siuntas ketinama išvežti į penkias pagrindines šalies ligonines ir toliau skiepyti medikus.

Laikraštis „Washington Post“ paviešino telefoninio pokalbio įrašą, kuriame užfiksuota, kaip Donaldas Trumpas ragina Džordžijos valstijos pareigūną rasti beveik 12 tūkst. papildomų balsų, galinčių pakeisti rinkimų rezultatą.

Nuo sausio prasideda kas dešimtmetį vykdomas gyventojų ir būstų surašymas. Šiais metais jis vyks kitaip – surašinėtojai nebelankys gyventojų, duomenys bus paimti iš įvairių valstybės registrų ir informacinių sistemų.

Baigęs tarnybą, Karinių jūrų pajėgų laivas „Sūduvis“ pereina Jūrų muziejaus žinion ir taps eksponatu. Ketinama laivą prišvartuoti Danėje ir rengti ekspozicijas lankytojams.

Antrasis Dakaro ralio etapas nesėkmingai susiklostė Vaidoto Žalos ekipažui. Lenktynininko vairuojamas „MINI“ bolido variklis sustreikavo tik startavus ir Žala buvo priverstas pasitraukti iš dienos varžybų.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.