Žinios. Tamsioji fejerverkų pusė: į orą paleidžiama šimtai tonų aplinkai ir sveikatai žalingų kietųjų dalelių

Po daugiau kaip šešių valandų Naujuosius sutiks ir Lietuva. Šiemet – be audringų fejerverkų, masinių susibūrimų miestų aikštėse prie įžiebtų eglių.

Įprastai tūkstančius svečių Naujųjų naktį sutraukdavusi Palanga šiuos metus baigia išjungta egle ir užtvertu jūros tiltu, nuo kurio į dangų kildavo įspūdingi fejerverkai.

Paskutinę metų dieną išaugus lankytojų skaičiui prekybos centruose, policija iki vakaro žada stebėti, kaip juose laikomasi karantino reikalavimų. Prieš pasitinkant Naujuosius, didžiausias dėmesys bus skiriamas miestų centrams.

Statistikos departamento ir Visuomenės sveikatos centro duomenys, kiek per parą užsikrėtė koronavirusu, skiriasi keliais tūkstančiais atvejų.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sureagavo į „Panoramoje“ cituotą Pradinio ugdymo mokyklų atstovų asociacijos prezidentės pamąstymą apie tai, kad daugelis mokytojų esą jau persirgę COVID-19. Ministerija skelbia, kad tokia informacija neparemta oficialiais duomenimis.

Londono laikrodžiams išmušus valandą iki vidurnakčio, šįvakar baigsis Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos skyrybų procesas.

Lietuva skirs humanitarinę pagalbą nuo žemės drebėjimo nukentėjusiai Kroatijai – 100 tūkst. eurų bei 300 miegmaišių.

Naujametę naktį šaudomi fejerverkai skleidžia ne tik šventinę nuotaiką, bet ir taršą: specialistų skaičiavimais, į orą paleidžiama šimtai tonų aplinkai ir sveikatai žalingų kietųjų dalelių.

Ved. Marijus Žiedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau