Žinios. Ekspertai: šiandieninis COVID-19 skaičių rekordas – prieškarantininio apsipirkimo padarinys

Lietuvoje per vakar užregistruota daugiausia susirgimų COVID-19 nuo pandemijos šalyje pradžios – 3934. Mirė dar 75 žmonės. Sveikatos ekspertai sako, kad didžiulius COVID-19 skaičius – iš dalies lėmė masinis apsipirkimas prieš sugriežtinant karantiną. Ir tokie skaičiai esą dar bent porą savaičių mažėti neturėtų. Tačiau yra ir gerų žinių – kitą savaitę šalį turėtų pasiekti trečioji vakcinos nuo koronaviruso siunta.

Vyriausybei pavedus statistinius COVID-19 tyrimus atlikti Statistikos departamentui, iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro vadovo laukiama paaiškinimų dėl pasikartojančių duomenų netikslumų.

Po žiemos atostogų visos Lietuvos mokyklos grįš į nuotolinį mokymą. Išimtis taikoma tik medikų, slaugytojų ar kitų pareigūnų, kurių darbas per karantiną būtinas, vaikams.

Latvijoje per Naujuosius metus ir stačiatikių Kalėdas bus įvesta komendanto valanda. Šalies gyventojai nuo gruodžio 30-osios iki sausio 4-osios privalės nuo 22 iki 5 val. būti namuose, tokia pati tvarka galios ir sausio 8–9 dienomis.

Jungtinė Karalystė patvirtino Oksfordo universiteto ir farmacijos įmonės „AstraZEneca“ sukurtą vakciną nuo koronaviruso.

Jungtinės Karalystės Bendruomenių Rūmai patvirtino susitarimą su Europos Sąjunga dėl prekybos po „Brexito“.

Jemeno pietvakarinio Adeno miesto oro uostą supurtė keli sprogimai, netrukus po to, kai čia nusileido lėktuvas, atskraidinęs naujos vienybės vyriausybės narius. Žuvo mažiausiai 26 žmonės, dar dešimtys sužeisti.

Keleivių srautai Vilniaus viešajame transporte apie 70 proc. mažesni, nei iki karantino. 11-koje Europos sąjungos šalių spalį atlikta apklausa parodė, kad ir pasibaigus karantinui, maždaug 15 procentų gyventojų žada vengti kelionių viešuoju transportu.

Vyriausybė nusprendė, kad medžioklė ir žvejyba Žuvinte vėl bus draudžiama. Tvarka įsigalios antradienį, medžioti vandens ir pelkių paukščius bus draudžiama visoje rezervato teritorijoje.

Orai. Sportas.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau