Panorama. Didžiausias mirčių nuo COVID-19 skaičius: epidemiologų teigimu, tai kelių dienų statistika

Praėjusią parą užfiksuotas didžiausias mirusiųjų nuo COVID-19 skaičius nuo pandemijos pradžios – beveik 80. Tuo metu Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad į oficialią statistiką iki šiol nebuvo įtraukta daugiau nei 800 su koronavirusu siejamų mirčių. Ministerijos teigimu, kol kas apie atsakomybę nekalbama, aiškinamasi, kodėl taip atsitiko.

Šiemet dirbti nuotoliniu būdu mokėsi kone visa Lietuva. Dabar atėjo ir Seimo eilė. Kai kurie į mokymus susirinkę parlamentarai sako, kad sistema sudėtinga, juokauja, kad greičiau pasiskiepys, nei išmoks. Baiminamasi, kad per balsavimus dėl įstatymų bus pažeidimų. Kiti ramina – viską netrukus išmoks.

Šventinį savaitgalį šalies gydymo įsitaigos sulaukė gausaus pastiprinimo – kelių šimtų savanorių. Vien į Raudonojo kryžiaus kvietimą per 10 dienų atsiliepė daugiau kaip tūkstantis 300 žmonių. Ligoninių atstovai sako, savanorių pagalba – neįkainojama. Jie esą ne tik padeda sutaupyti brangaus laiko ir išlaidų, bet ir yra stipri moralinė parama.

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė kitų metų valstybės biudžeto projektą. Jame numatomas 7 proc. deficitas – beveik pusantro karto didesnis, nei buvo numačiusi praėjusi Vyriausybė. Prezidento patarėjo Simono Krėpštos teigimu, sprendžiama senjorų skurdo problema, nes pensijoms numatyta 350 mln. eurų daugiau nei šiemet, 400 mln. daugiau numatyta ir sveikatos apsaugos sistemai finansuoti.

Kroatijoje per naują žemės drebėjimą mažiausiai penki žmonės žuvo ir dešimtys sužeista.
Daugiau kaip šešių balų požeminiai smūgiai vidurdienį sudrebino Petrinios miestelį, kur gelbėtojai jau buvo susirinkę po silpnesnio drebėjimo vakar. Nauji smūgiai 20 tūkst. gyventojų miestelyje griovė pastatus ir lamdė automobilius. Galingiausią drebėjimą per 30 metų jautė žmonės nuo Juodkalnijos iki Vokietijos ir nuo Italijos iki Rumunijos.

Prancūzijoje mirė vienas iš mados milžinų Pierre`as Cardinas, žavėjęs netikėtų formų kūriniais, bet ir siekęs kurti madą eiliniams žmonėms. Kardenui buvo 98-eri, jis mirė ligoninėje prie Paryžiaus. Vaikystėje su tėvais imigravęs iš skurdaus kaimelio prie Venecijos, pasak šeimos, jis užsitarnavo besąlygišką meilę Prancūzijoje.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau