(Pra)Rasta karta. Mamontovas apie vaikystę sovietmečiu: tik lyginami su kitais žinojome savo vertę

Nuo sausio 7 d. LRT TELEVIZIJA pradeda rodyti dokumentinių laidų ciklą „(Pra)Rasta karta“, kuris į dabartiniam jaunam žmogui sunkiai suprantamą Lietuvos gyvenimo Sovietinėje Sąjungoje laikotarpį pažvelgs pačiais įvairiausiais ir netikėčiausiais rakursais.

Laidos kūrėjai lyg dėlionę iš skirtingų gabalėlių atkurs sovietinės Lietuvos vaizdą – šmaikščiai, ironiškai, kartais su sentimentalia gaidele primins, kaip ir kuo gyvenome, kaip išmokome prisitaikyti, maustyti valdžią, kokiais būdais buvome priversti išgyventi ir prasigyventi.

Pirmoje laidoje pasakojimas apie vaikystę sovietmečiu, ideologinį programavimą ir pasipriešinimą jam, apie vaikiškus džiaugsmus ir prievartinį varymą į sovietines organizacijas. Savo vaikystės prisiminimais dalinasi: dirigentas, muzikologas Donatas Katkus, muzikantas, aktorius, legendinės grupės „Foje“ lyderis Andrius Mamontovas, žurnalistė, televizijos laidų vedėja Algimanta Žukauskienė. Apie tikybos mokymą, katalikišką vaikų auklėjimą totalitarinėje valstybėje pasakoja vyskupas Jonas Kauneckas bei tuometinius vaikiškus animacinius serialus apžvelgia legendinė „Labanakt, vaikučiai“ vedėja Bernadeta Lukošiūtė, geriau visiems žinoma kaip Teta Beta.

Ved. Rūta Sinkevičienė

js/mediateka-article-js