(Ne)emigrantai. Kipre su tailandiete žmona apsigyvenęs Valdas, Lino aistra laivams ir į Lietuvą su malaiziečiu grįžusi Diana

Nors didžiausiame Kipro salos mieste Limasolyje lietuvis Valdas Bieliauskas su tailandiete žmona Araja gyvena dvejus metus, save dar vadina naujoku. Kaip pats Valdas sako, per šiuos metus vos spėjo apšilti kojas. Iš Panevėžio kilusio Valdo emigracijos istorija prasidėjo 1997-aisiais, kai su pirmąja žmona ir vaikais nusprendė išvykti gyventi į Kanadą. „Kiek save prisimenu – visada buvau toks, negalintis nusėdėti vietoje“, – juokiasi Valdas ir sako visada jautęs, kad Kanadoje negyvens visą gyvenimą, todėl vėliau atsidūrė Tailande.

Lino Jurgučio aistra – itin išskirtinė: emigrantas restauruoja ir kolekcionuoja senovinius medinius laivus. Savo kolekcijoje kaunietis turi daugiau nei 20 laivų. Tam jis paaukojo dvidešimt gyvenimo metų ir netgi emigravo į Švediją, nes Lietuvoje toks pomėgis mažai kam įdomus. Emigrantas nė nepastebėjo, kaip kolekcijoje atsirado net 26 laivai. Tiesiog pamatęs trokštamą, vyras negali susilaikyti, ir jį perka. Linas su šeima nuomojasi namą, kaip sakoma, vidury niekur – mažoje gyvenvietėje tarp miškų ir ežerų. Nusprendęs išvykti iš Lietuvos, šią vietą pasirinko, kad būtų patogu dirbti su laivais.

Diana Lysinaitė dirbti į Londoną išvyko būdama vos devyniolikos metų – šiandien trisdešimt penkerių metų moteris sako, kad patirčių, įgytų išvykus, užtektų keliems gyvenimams. Baigė choreografijos mokslus, praturtėjo iš prekybos ginklais, tada, nusprendusi, kad pinigai nebesvarbu, persikėlė į Pietryčių Aziją ir galiausiai sugrįžo į Vilnių. Ne viena, o su malaiziečiu muzikantu Šermanu. Gyvendama Londone Diana apkeliavo visą Europą – vien Romoje lankėsi net septyniolika kartų, vis skrisdavo į Karibų jūros regioną ir net svajojo apsigyventi Meksikoje. Tokio gyvenimo, atrodo, daug kas pavydėtų, bet Diana nusprendė jį visiškai pakeisti.