Stebina iki šių dienų: pirmasis tiltas per ežerą, kuriam medieną vežė iš Labanoro girių

...Ne, tai ne miestelis, tik pasiklydusios trobos išsimėčiusios vakarinėj ežero kalvoj, kur siaura sausumos juosta jungia kalną su sausuma“, – apie Dubingius rašė tarpukario Lietuvos spauda (Sekmadienis 1934-09-07)

Tarpukariu Dubingiai atsidūrė prie demarkacinės linijos su Lenkija. Istorinis miestelis prie ilgiausio ežero tapo populiarus tarp turistų.

Čia ir užkonservuotos Radvilų rūmų liekanos, dar prieš tai kunigaikščio Vytauto pastatyta pilis. Čia nuo Livonijos ordino buvo ginamas kelias į Vilnių.

Tarpukariu Dubingiai sulaukė išskirtinio prezidento Antano Smetonos dėmesio – jis iniciavo medinio tilto per Asvejos ežerą statybas. Tiltas buvo pastatytas vos per penkis mėnesius. Tai – ne tik pirmasis Lietuvoje medinis tiltas per ežerą, tuo metu tai buvo ir ilgiausias medinis tiltas – pasak to meto spaudos – ilgis 90 metrų, plotis – 6. Įdomu tai, kad šio tilto konstrukcija šių dienų darbininkams kelia nuostabą. „Nežinau, dabar tikriausiai tam reikėtų vežti sekvojas iš Amerikos. Neįsivaizduoju, kaip jie tai padarė“, – stebisi tilto rekonstrukcijos statybos vadovas Artūras Nemanius. Tilto mediena tarpukariu buvo vežama iš Labanoro girių.

Tilto inžinierius – garsusis A. Rozenbliumas, yra išlikę tilto brėžiniai, su originaliu jo parašu.

Pridotkaitė Jurgė
Scenarijaus autorius
Gužauskienė Svetlana
Redaktorius
Daraškevičienė Renata
Prodiuseris
Antanaitis Kastytis, Rusteika Aurelijus, Rusteikienė Aurelija , Korienė Gema, Giedrytė-Lyndienė Kristina, Nemanis Artūras, Mažeikytė-Čeponienė Renata
Pašnekovas
Mažeikytė-Čeponienė Renata
Atlikėjas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau