Klauskite daktaro. Profilaktiniai tyrimai, kurių geriau nepraleisti, tyrimas apie kaukes ir krienų nauda

1. Nors per karantiną daug darbų ir vizitų pas gydytojus atidėjote – keturių sveikatos patikrų praleisti negalite!

Nors dėl COVID-19 mūsų visų kasdienis gyvenimas smarkiai pristabdytas, kai kurių dalykų sulėtinti ar nukelti geresniems laikams nevalia. Ypač, kai kalbame apie sveikatą. Nepamirškite, kad prasidėjus pandemijai kitos ligos niekur nedingo, tad fiksuojant kai kurių ligų mažesnius rodiklius, statistika priešingai – ne džiugina, o kelia nerimą, nes tai greičiausiai rodo, kad žmonės dabar tiesiog vengia profilaktinių patikrų. Jei nenorite, kad posakis „bėgdamas nuo vilko užšoko ant meškos“ būtų apie jus – štai sąrašas darbų, kurių pamiršti, net ir per pandemiją nevalia. Studijoje šią temą apžvelgti padėjo savo sveikata itin besirūpinanti, žavi ir energinga atlikėja Irena Starošaitė.

2. Tyrimas – kokią kaukę dėvite Jūs?

Šiandien be apsauginės kaukės iš namų – nė žingsnio. Apsauginėmis kaukėmis kai kurie laiko viską, kas po ranka papuola, net ir bet kokios medžiagos gabalą, kuris dengia nosį ir burną. Sužinokite, ar tokios, iš bet kokios medžiagos pasiūtos kaukės ir skarelės patikimai saugo nuo koronaviruso.

3. Krienai – kvėpavimo takams ir apsaugai nuo mikrobų.

Tyrimai rodo, kad krienai saugo nuo bakterinių infekcijų, gerina virškinimą, sumažina uždegimus. Sužinokite jų privalumus ir kodėl verta juos naudoti per pandemiją ir ne tik.

Ved. Alvydas Unikauskas, Karolina Mondeikaitė-Liepa.