7 Kauno dienos. Karantino sijonai, violončelės solo ir kalėjimų universitetai

Šią savaitę laidoje „7 Kauno dienos“ matysite:

- Kaip skamba apleisti pastatai? Garso menininkas Patris Židelevičius karantino metu pristatė projektą „Lauko įrašų istorijos: Kauno modernizmas“. Į šį sugulė garsai, užfiksuoti Kauno simboliais tapusiuose objektuose. Tiesa, dalis jų šiandien merdi. Kartu su menininku kelisime į neveikiantį Kauno centrinį paštą įsiklausyti kaip skamba tuščias ir niekam nereikalingas pastatas. Ar ši muzika suteiks gyvybės ir kitiems kultūros vertybėmis pripažintiems modernizmo šedevrams?

- Ar įmanoma išlaikyti dviejų metrų atstumą pandemijos kaustomame judriame mieste? Šveicarų architektai ir dizaineriai tikina, kad galima ir pristatė... apsauginį sijoną. Į pagalbą pasitelksime metrą. „Dviejų metrų atstumo mes realiame gyvenime nejaučiame, mes tik numanome, kad tiek yra. O kai užsisegi sijoną, tai tu iš tiesų pradedi jausti tuos atstumus“, – sako tokį sijoną išbandęs choreografas Marius Pinigis.

Šokėjas iš Meksikos Andrianas tikina, kad tokie sijonai būtų labai naudingi jo gimtinėje. Pasak šokėjo, ten saugaus atstumo laikytis kur kas sunkiau nei Lietuvoje ne tik dėl gausybės gyventojų, bet ir dėl šalyje esančių atstumų. O kaip į koronavirusą reaguojama Vietname?

- Pokalbis 450: filosofas prof. Gintautas Mažeikis. Apie Baltarusijos piliečių kovą už nepriklausomybę, kiemų revoliuciją, kalėjimų universitetus ir Lietuvos politikų bei žiniasklaidos dėmesį Baltarusijos įvykiams. „Baltarusijos kalėjimuose šiuo metu vyksta didieji universitetai. To nesitikėjo Aleksandras Lukašenka ir apie tai nerašo Lietuvos spauda“, – pasakoja jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau