Rygoje briedžiui paralyžiavus visą traukinių eismą, prajuokinti latviai siūlo jį paskelbti metų žmogumi

Rygoje ant geležinkelio bėgių užfiksuotas netikėtas įsibrovėlis. Latvijos sostinėje pasipylė pranešimai, kad miesto centre, ant geležinkelio bėgių, laksto didelis gyvūnas. Kiek vėliau paaiškėjo, kad traukinius gaudantis žinduolis – briedis. Prieš tai didžiulis gyvūnas buvo matomas parke, liudinininkai jį matė ir prie parduotuvės. Kiek vėliau Latvijos geležinkelių kameros užfiksavo briedį pavojingoje zonoje – šokinėjantį tarp bėgių, kertantį tiltą. Gyvūnas buvo laikinai sustabdęs visą traukinių srautą. Kaip bebūtų, savo traukinio, regis, gyvūnas nepagavo – žinduolis nusprendė pasimėgauti maudynėmis Dauguvos upėje. Kameros užfiksavo jo turškimąsi, o kiek vėliau – ir grįžimą į Zakiusalą, kur, sutapimas ar ne, įsikūrusi Latvijos televizija.

Briedžio pramogos baigėsi, kai jis susidūrė su ugniagesiais ir gyvūnų gelbėtojais – šie gyvūną laikinai užmigdė. Žinduolis buvo saugiai išgabentas į vakarų Latviją ir paleistas miške.

Užfiksuoti vaizdai netruko išpopuliarėti – internautai gyrė briedį, kad šis sugebėjo taip pralinksminti tokiais sunkiais laikais. Atsirado net žmonių, siūliusių briedį paskelbti metų žmogumi. O štai Latvijos geležinkeliai išpublikavo medžiagą kaip socialinę reklamą, įspėjančią žmones greta bėgių būti atsargiems. Per paskutinius kelerius metus Latvijoje užfiksuotos kelios su traukiniais susijusios žūtys. „Nebūk briedis, sustok prie geležinkelio bėgių!“, – skelbia reklamos šūkis.