Rudens pradžia islandams – darbinga: naktimis gaudo sparnuotus paklydėlius

Rudens pradžia Vestmanaejaro, miesto pietų Islandijoje, gyventojams – itin darbinga. Atlantinių mormonų, dar vadinamų kirviasnapiais, jaunikliai šiuo metu palieka lizdus ir pradeda savarankišką gyvenimą. Tiesa, po intensyvios ir rūpestingos tėvų priežiūros mažylių laukia nemažai iššūkių.

Įprastai atlantinių mormonų jaunikliai kliaunasi nuo Mėnulio atsispindinčia šviesa – ši jiems padeda rasti vandenyną. Deja, neretai Vestmanaejaro šviesos paukščius suklaidina – tuomet ir prasideda kova už išlikimą. Į nepatyrusius jauniklius kėsinasi tiek miesto šunys, tiek katės.

Laimei, Vestmanaejere yra ir norinčiųjų padėti. Pasakojama, kad įvairaus amžiaus vaikai nemiega visą naktį tam, kad aptiktų ir išgelbėtų gatvėse paklydusius kirviasnapius. Naktį atlantinių mormonų jaunikliais atidžiai rūpinamasi, o ryte jie pasveriami, išmatuojami ir sužymimi specialios tarnybos. Tuomet, žinoma, laukia laisvė – atlantiniai mormonai paleidžiami. Šiemet buvo išgelbėta jau daugiau nei 5 tūkst. kirviasnapių jauniklių.