7 Kauno dienos. Šimtamečio teatro užkulisiai, pasaulį žavinčios medžio skulptūros ir Stasio Ušinsko atminimas

Šiais metais Kauno dramos teatras švenčia šimtmetį. Tiksliau – teatras nešvenčia, jis tebestovi. Laidos komanda keliaus apžiūrėti tai, kas spektaklių žiūrovams nematoma – teatro užkulisių. Landžiosime nuo rūsio iki palėpės, ten, kur eilinis mirtingasis nepatenka. Ir kalbėsimės su tais, kurie paprastai nekalba. Mus lydės buvęs aktorius, teatro administratorius Rimantas Štaras. O be ko į gastroles šiukštu nesileidžia aktoriai? Ir kaip save įsivaizduoja teatro direktorius po dvidešimties metų? Sužinosite reportaže.

Buvęs medkirtys Raimondas Uždravis prieš dvejus metus išbandė benzininį pjūklą. Jau penkerius metus drožėjas dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose, kurie vyksta Didžiojoje Britanijoje, Škotijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Rusijoje. Raimondas kaskart nustebina ne tik komisiją, bet ir save patį. Per kiek laiko galima sukurti skulptūrą? „Tarptautiniuose drožinėjimo konkursuose yra svarbūs tik trys dalykai – greitis, sunkus darbas ir…“, – intriguoja pašnekovas. Laidos komanda aiškinsis, kas dar tokio pobūdžio konkursuose yra svarbu?

Pokalbis 450. Menininkė Raimonda Canderienė. Apie legenda tapusio dailininko Stasio Ušinsko atminimą, kultūros perkėlimą į kaimą, Akmenėlių dvarą Pakruojo rajone. Taip pat kalbėsime ir apie svetimėjančią Vilijampolės bendruomenę ir knygoje aprašytus vaikystės prisiminimus. „Jau nebelieka pagrindinių dalykų, kurie yra reikalingi dailininkui“, – rėžia menininkė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau