Žinios. LRT tyrimas: Lietuva perka kabelius iš gamyklos, tiekusios kabelius ir Astravo AE

Nuo šiandien vietinis karantinas įvestas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų ir Vilniaus rajonuose. Čia gyvenantiems žmonėms privaloma dėvėti kaukes visose viešose vietose su retomiis išimtimis. Karantino zonoje esančiose savivaldybėse griežčiau ribojamas žmonių srautas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigose. Draudžiama būriuotis daugiau nei po 5 asmenis, įstaigos turi dirbti iš dalies ar visiškai nuotoliniu būdu, draudžiama lankyti pacientus. Iš viso Lietuvoje karantino režimas galioja 21-oje savivaldybėje.

Europoje ir toliau blogėja epidemiologinė situacija. Nauji ribojimai kasdien įvedami vis kitose šalyse. Nuo šiandien Čekijoje prasideda komendanto valanda, o Rusijoje kaukės tampa privalomos. Europiečiams vargstant, Australijos Viktorijos valstijoje padėtis geriausia nuo pandemijos pradžios, vis dėlto šios valstijos vadovas pastebi, kad Viktorijoje kova su virusu dar nebaigta.

LRT tyrimų skyriaus surinkti duomenys rodo, kad Lietuva elektros kabelius už beveik 5 mln. eurų per lietuvišką bendrovę perka iš Baltarusijos gamyklos „Energokomplekt“, tiekusios juos ir Astravo atominei elektrinei. Ši bendrovė yra ir patikima Rusijos energetikos gigantės „Rosatom“ partnerė, aprūpinusi kabeliais ne tik Astravą, bet ir „Rosatom“ statomą atominę jėgainę Irane. Lietuvoje „Energokomplekt“ savo produciją realizuoja per kelias įmones.

Vakar į Londoną atvykęs Europos Sąjungos vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michel Barnier šiandien tęs derybas su savo kolega, Jungtinės Karalystės derybininku Davidu Frostu. Likus vos dešimčiai savaičių, kai baigsis pereinamasis laikotarpis, per kurį Jungtinė Karalystė dar laikosi Europos Sąjungos taisyklių, abi pusės bando paskutinę minutę gelbėti prekybos susitarimą.

Sportas. Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau