Žinios. Lenkijoje dėl abortų draudimo skelbiamas vienos dienos streikas

Nuo šiandien vietinis karantinas įvestas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų ir Vilniaus rajonuose. Čia gyvenantiems žmonėms privaloma dėvėti kaukes visose viešose vietose su retomiis išimtimis. Karantino zonoje esančiose savivaldybėse griežčiau ribojamas žmonių srautas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigose. Draudžiama būriuotis daugiau nei po 5 asmenis, įstaigos turi dirbti iš dalies ar visiškai nuotoliniu būdu, draudžiama lankyti pacientus. Iš viso Lietuvoje karantino režimas galioja 21-oje savivaldybėje.

LRT tyrimų skyriaus surinkti duomenys rodo, kad Lietuva elektros kabelius už beveik 5 mln. eurų per lietuvišką bendrovę perka iš Baltarusijos gamyklos „Energokomplekt“, tiekusios juos ir Astravo atominei elektrinei. Ši bendrovė yra ir patikima Rusijos energetikos gigantės „Rosatom“ partnerė, aprūpinusi kabeliais ne tik Astravą, bet ir „Rosatom“ statomą atominę jėgainę Irane. Lietuvoje „Energokomplekt“ savo produciją realizuoja per kelias įmones.

Lietuvai ruošiantis lapkričio pradžioje planuojamam Astravo atominės elektrinės energetiniam paleidimui, Vyriausybė rengiasi svarstyti Civilinės saugos įstatymo pataisas. Jos esą leistų sparčiau priimti civilinės saugos sprendimus įvykus avarijai elektrinėje.

Lenkijoje jau beveik savaitę nerimsta masiniai protestai prieš sprendimą beveik visiškai uždrausti abortus. Šiandien dėl to skelbiamas vienos dienos streikas. Valdžia ragina atsižvelgti į rekordiškai išaugusius koronaviruso atvejų skaičius ir nutraukti protestus. Bet kritikai sako, kad patys valdantieji situaciją ir paskatino.

Orai. Sportas.

Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau