Žinios. Įtampa Kalnų Karabache: medikai grumiasi ne tik su mūšio padariniais, bet ir koronavirusu

Šiandien – paskutinė diena, kai galima iš anksto balsuoti Seimo rinkimų antrajame ture. Balsavimas specialiuosiuose paštuose bei namuose dar bus tęsiamas. Balsavimas išankstinio balsavimo vietose prasideda 7, truks iki 20 val. Besiizoliuojantys žmonės tai padaryti gali specialiai įrengtuose mobiliuosiuose punktuose Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Raseiniuose, taip pat užsiregistravusieji iš anksto nuo šiandien galės balsuoti ten, kur izoliuojasi. Dėl balsavimo izoliacijos vietą leidžiama palikti trims valandoms.

Savivaldybių asociacija siūlo iš nesaugios aplinkos paimamus ir į globos namus nukreipiamus vaikus tirti dėl koronaviruso. Esą nežinant, ar vaikas serga ir ar yra turėjęs kontaktų su sergančiaisiais, kyla pavojus visiems specialistams, kurie dirbs įstaigoje su vaiku. Joje vaikas turėtų saviizoliuotis 10 d. Vaiko teisių ir įvaikinimo tarnyba tokiam siūlymui nepritaria ir sako, kad be pagrindo vaikų tirti nereikia, juo labiau izoliuoti nepažįstamoje aplinkoje, nes paėmimas iš šeimos ir taip sukelia sunkius išgyvenimus.

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Nacionalinė žvalgyba paskelbė, kad Rusija ir Iranas prieš lapkričio 3 d. vyksiančius prezidento rinkimus gavo informacijos apie šalies rinkėjus ir siekė paveikti visuomenės nuomonę.

Kadenciją baigęs JAV prezidentas Barackas Obama atvyko į Filadelfijoje vykusį mitingą už demokratų kandidatą Joe Bideną. B. Obama pareiškė, kad dabartinis prezidentas Donaldas Trumpas nežiūri rimtai į savo darbą, o šaliai tenka gyventi su tokio požiūrio pasekmėmis.

Vakar Armėnijos premjeras pareiškė, kad konflikto Kalnų Karabache nepavyks išspręsti diplomatinėmis priemonėmis. Jau beveik mėnesį vykstant kariniams veiksmams tarp azerbaidžaniečių ir armėnų, medikams tenka gydyti ne tik sužeistuosius mūšio lauke, bet ir sergančiuosius COVID-19. Tik prasidėjus apšaudymams, gydytojai nespėjo rūpintis užsikrėtusiaisiais, todėl infekcija sparčiai plito. Nors padėtis šiek tiek stabilizavosi, gydytojai dirba sirgdami patys.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau