7 Kauno dienos. Ne visai vieninga Vienybės aikštė, pandeminės melagienos ir pokalbis su baltarusių mokslininke

Eksperimentas: su kokiais sunkumais neįgalieji susiduria Vienybės aikštėje? Geriau kartą pamatyti, nei dešimt kartų išgirsti. LRT PLIUS laidos „7 Kauno dienos“ komanda dar kartą užsuks į atnaujintą ir tik šių metų gegužę po rekonstrukcijos atidarytą Kauno Vienybės aikštę, kuri čia įsikūrusių įmonių vadinama tiesiog laimingų žmonių aikšte. Visgi ne visi žmonės čia jaučiasi laimingi ir laukiami. Su projekto „Neįgali Lietuva“ autoriumi Audriumi Kalvėnu ir Kauno miesto tarybos nariu Donatu Večerskiu atliksime eksperimentą ir aiškinsimės, su kokiais sunkumais susiduria į šią aikštę neįgaliojo vėžimėliu norintys patekti asmenys. „Visiškai jokios atjautos. Atrodo, kad miestas kuriamas tik sveikiems ir jauniems žmonėms“, – besilankydamas aikštėje kalba architektas Linas Tuleikis.

Politologas Bernaras Ivanovas: sąmoningumo tikėtis neverta, nes nėra pasitikėjimo valstybe. Melagingos naujienos. Tikriausiai išgirdus šią sąvoką į galvą pradeda lįsti mintys apie Sovietų Sąjungą, nacistinę Vokietiją, dabartinę Rusiją ar Šiaurės Korėją. Visgi melaginga informacija neaplenkia ir Lietuvos, o jos sklaida ypatingai išryškėjo prasidėjus COVID-19 pandemijai. Prieštaringa informacija socialiniuose tinkluose aktyviai dalijosi baimės apimti lietuviai. Kartu su ekspertais domimės, kokios viso to priežastys ir kaip išbristi iš melagingų naujienų liūno. „Žiniasklaida šioje situacijoje ne visada pasielgė tinkamai, būtent užimdama labai vienpusį vektorių. Ji tiesiog išstūmė savo skaitytoją į socialinius tinklus“, – rėžė politologas Bernaras Ivanovas.

Pokalbis 450. Baltarusijos mokslininkė Chulitskaja: humanitarinio koridoriaus idėja – ne visai skaidri. Rugsėjo 20 d. LRT PLIUS laidos „7 Kauno dienos“ pašnekovė – jau dešimtmetį Lietuvoje gyvenanti mokslininkė iš Baltarusijos Tatjana Chulitskaja. Su ja – apie Lietuvos įvaizdį baltarusės akimis, darbą Vytauto Didžiojo universitete ir šių dienų įvykius Baltarusijoje. „Kol kas neaišku, kaip veikia humanitarinio koridoriaus mechanizmas. Jis ne visai atviras ir skaidrus“, – apie Lietuvos pagalbą Baltarusijos žmonėms kalba mokslininkė.