Klauskite daktaro. Kaip atskirti perdegimą nuo depresijos ir kodėl kartais neįsisaviname vitamino C?

Perdegimo sindromas tyrinėjamas jau apie 30 metų, įvairiose kultūrose jis pasireiškia taip pat, sako psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis. Ši tema daugiau aptariama ir geriau suprantama tapo per paskutinius kelerius metus, o anksčiau perdegimas buvo vadinamas tiesiog persidirbimu. Pirmąją „Klauskite daktaro“ sezono laidą pradedame pokalbiu su psichoterapeutu Eugenijumi Laurinaičiu, kurį kalbina prie laidos vedėjų komandos prisijungusi kardiologė prof. dr. Jurgita Plisienė.

Naujas LRT TELEVIZIJOS sezonas atnešė naujovių ir į 8 sezoną skaičiuojančią „Klauskite daktaro“ laidą. Viena tokių – rubrika „Kas nori tapti daktaru?“. Joje dalyviai turi atsakyti į Alvydo Unikausko klausimus. Pirmasis svečias – dizaineris Juozas Statkevičius.

Kaip suprasti, kad mūsų organizmas šaukiasi vitamino C? Daktaras Alvydas Unikauskas pasiruošęs atsakyti į šį klausimą. Aiškiausias indikatorius – mūsų liežuvis. Anot A. Unikausko, reikia stebėti, ar ant jo neatsirado kraujosruvų ir raudonų dėmių liežuvio šonuose. Tačiau vitaminą C reikia mokėti vartoti tinkamai. Kaip sako A. Unikauskas, su vitamino trūkumu gali susidurti saldumynus mėgstantys žmonės – cukrus blokuoja vitamino įsisavinimą.

Ved. Alvydas Unikauskas, Jurgita Plisienė, Liepa Norkevičienė.

Unikauskas Alvydas, Plisienė Jurgita, Norkevičienė Liepa
Vedėjas
Milušauskas Justinas, Giržadas Audrius
Prodiuseris
Kvieskienė Birutė, Zajankauskas Gintas
Režisierius
Raila Gintautas, Valiukevičius Antanas, Kuprys Romas, Smolin Ruslanas, Aukštuolis Sigitas, Kazlauskas Sigitas
Operatorius
Sliaužys Algimantas , Vaitkunskas Česlovas
Garso režisierius
Laurinaitis Eugenijus, Statkevičius Juozas
Dalyvis
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau