Žinios. Į URM rekomendaciją reaguoja kelionių organizatoriai – atšaukia keliones į Graikiją

Baltarusijos opozicijos kandidatė prezidento rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja pareiškė, kad jos šalis daugiau nebenori gyventi baimėje ir mele. Praėjusios savaitės pradžioje į Lietuvą atvykusi Cichanouskaja Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo, kad šiuo metu pagrindinis uždavinys – surengti naujus rinkimus. Ji sako, kad į šalį grįš, kai tą padaryti bus saugu. Cichanouskaja taip pat ragino visas šalis gerbti Baltarusijos suverenitetą.

Pasak užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, per pirmąją savo spaudos konferenciją Lietuvoje Sviatlana Cichanouskaja pademonstravo santūrumą ir parodė, kad Baltarusijos režimo kaltinimai kurstymu – nepagrįsti. Tačiau yra ir kritiškų nuomonių – buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus esą neturi aiškaus plano ir atrodė vis dar slegiama gąsdinimų.

Sekmadienį nuo Vilniaus iki Medininkų nusidrieks „Laisvės kelias“. Organizatoriai perspėja gyventojus ne tik atidžiai planuoti laiką vykstant į paskirtus sektorius, bet ir imtis visų apsaugos nuo koronaviruso priemonių. Žadama, kad laisvės kely dalyvaus per 45 tūkst. žmonių, o vakare vyks didelis koncertas. Specialią „Laisvės kelio“ transliaciją rengia ir LRT TELEVIZIJA.

Magistralė nuo Vilniaus iki Latvijos sienos, kuria 1989-ųjų rugpjūčio 23-iąją buvo nusidriekusi gyva žmonių grandinė, „Google“ žemėlapyje nuo šiol bus žymima kaip „Baltijos kelias“. Šį pavadinimą Vyriausybė bendradarbiaudama su „Google“ suteikė magistralei nuo Vilniaus iki Panevėžio, taip pat kelio Panevėžys-Pasvalys-Ryga ruožui iki Latvijos sienos. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ savo interneto puslapyje sukūrė specialų „Baltijos kelio“ maršrutą, jame pažymėta 14 istoriškai svarbių objektų. Maršrutas prasideda prie Gedimino pilies bokšto Vilniuje, jame taip pat pažymėti objektai Kaune, Kupiškyje, Pasvalio ir Ukmergės rajonuose bei kitur. 1989-ųjų rugpjūčio 23 d. Baltijos kelio akcijoje į gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino susikibo daugiau kaip milijonas žmonių, siųsdami žinią pasauliui apie Lietuvos, Latvijos ir Estijos siekį nutraukti sovietinę okupaciją ir atkurti nepriklausomybę.

Nuo šiandien įsigalioja griežtesnis reikalavimas dėl kaukių dėvėjimo – jos privalomos ir viešo maitinimo įstaigose – nusiimti galima tik valgant ir geriant prie stalų ar baro. Tarp sėdinčiųjų turi būti ne mažesnis kaip metro, o tarp stalų – dviejų metrų atstumas. Kavinėse negalima tiekti maisto savitarnos principu, kai maistą įsideda patys lankytojai.

Užsienio reikalų ministerija sugriežtino kelionių rekomendaciją Graikijai iki aukščiausios – į šalį rekomenduojama nevykti. Kelionių organizatoriai stabdo poilsines keliones į šią šalį. Graikija šiuo metu yra vienintelė kryptis, kuria užsakomaisiais skrydžiais lietuvius atostogauti skraidina Lietuvos kelionių organizatoriai.

Rekomendacija sugriežtinta ir Airijai bei Lichtenšteinui – į šias šalis taip pat rekomenduojama nevykti. Graikijoje sergamumo rodiklis jau viršijo 26 atvejus 100 tūkst. gyventojų, grįžus iš tokių šalių reikalinga 14 d. saviizoliacija.

Vokietijos vyriausybė teigia drauge su Maskva bandanti rasti išeitį, kaip padėti Aleksejui Navalnui, kuris, kaip įtariama, buvo apnuodytas. Vokietijos sanitarinės aviacijos lėktuvas, kurį užsakė nevyriausybinė organizacija „Kinas už taiką“, laukia Omsko oro uoste, kad pergabentų aktyviausią Kremliaus kritiką į Berlyno kliniką, tačiau Rusijos medikai Aleksejaus Navalno neišleidžia, esą dėl ligonio būklės negalima pervežti. Pagrindinė medikų diagnozės versija – medžiagų apytakos sutrikimas. Aleksejaus Navalno artimieji ir bendražygiai sako – nepasitiki Rusijos medikais, Omsko ligoninėje jam gresia mirtinas pavojus.

Joe Bidenas priėmė demokratų partijos nominaciją ir oficialiai tapo kandidatu į prezidento postą. Kalbėdamas per virtualų partijos suvažiavimą Bidenas žadėjo amerikiečiams suteikti vilties ir šviesos tamsiais laikais, į kuriuos esą šalį įstūmė Donaldas Trumpas. Demokratų kandidatas taip pat sakė vienysiantis Ameriką ir demonstruosiantis lyderystę, kovodamas prieš koronavirusą.

Bideno kalba užbaigia keturias dienas trukusį demokratų suvažiavimą, per kurį kalbėjo ne tik demokratai, bet ir nuo Trumpo nusisukę respublikonai, raginę balsuoti už Bideną. Kitą savaitę suvažiavimą rengia respublikonų partija.

Orai. Sportas.

Ved. Eglė Bučelytė.