Žinios. Kaune Nemuno krantinėje iš baltų ir raudonų žvakučių sužibo Baltarusijos vėliava

Nuo šiandien Lietuvoje įsigalioja griežtesnis kaukių reikalavimas – jos privalomos ir visuose renginiuose, tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse. Ši prievolė turės būti taikoma ir sporto, ir kultūros, ir kitiems renginiams. Reikalavimų laikymąsi turės užtikrinti renginių organizatoriai. Sveikatos apsaugos ministerija svarsto nuo kitos savaitės grąžinti privalomą kaukių dėvėjimą ir maitinimo įstaigose, kai nėra valgoma ar geriama.

Baltarusijos opozicijos kandidatė prezidento rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja šiandien Vilniuje rengia spaudos konferenciją. Praėjusios savaitės pradžioje į Lietuvą atvykusi Cichanouskaja kol kas su žiniasklaida nebendravo. Vakar ji lankėsi Vyriausybėje, susitiko su premjeru Sauliumi Skverneliu. Lietuvoje moteris kurį laiką buvo saviizoliacijoje, jai atliktas koronaviruso testas, jis buvo neigiamas. Būdama Vilniuje, Cichanouskaja kreipėsi į Europos šalių vadovus, ragindama nepripažinti balsavimo rezultatų Baltarusijoje ir pažadėjo, kad jos inicijuota Koordinacinė taryba paskelbs naujus rinkimus su stebėtojais iš užsienio. Konferenciją nuo 12 valandų 30 minučių transliuos LRT TELEVIZIJA ir LRT RADIJAS.

Kaune Nemuno krantinėje iš baltų ir raudonų žvakučių sužibo Baltarusijos vėliava. Žvakutes kaip palaikymo simbolį kovojant už nepriklausomą Baltarusiją dėliojo Kauno baltarusių bendruomenė, žmogaus teisių gynimo organizacija.

Joe Bidenas priėmė demokratų partijos nominaciją ir oficialiai tapo kandidatu į prezidento postą. Kalbėdamas per virtualų partijos suvažiavimą Bidenas žadėjo amerikiečiams suteikti vilties ir šviesos tamsiais laikais, į kuriuos esą šalį įstūmė Donaldas Trumpas. Demokratų kandidatas taip pat sakė vienisiantis Ameriką ir demonstruosiantis lyderstę, kovodamas prieš koronavirusą.
Bideno kalba užbaigia keturias dienas trukusį demokratų suvažiavimą, per kurį kalbėjo ne tik demokratai, bet ir nuo Trumpo nusisukę respublikonai, raginę balsuoti už Bideną. Kitą savaitę suvažiavimą rengia respublikonų partija.

Paspirtukai tampa problema. Policijos duomenimis, daugėja paspirtukininkų sukeltų avarijų ir jose nukentėjusių žmonių. Dažniausios avarijų priežastys – didelis greitis, neretai ir alkoholis. Todėl policijos pareigūnai paspirtukininkms ir dviratininkams Šiauliuose surengė akciją, per kurią priminė kelių eismo taisykles.

Daugybė keleivių Kalifornijoje šį rytą turėtų lengviau atsidusti: populiariausios pavėžėjimo bendrovės nestabdo veiklos - bent kol kas.
Paskutinę minutę apeliacinis teismas leido bendrovėms „Uber“ ir „Lift“ keliems mėnesiams atidėti žingsnį, kurį žemesnis teismas vos prieš savaitę nurodė taikyti jau nuo šiandien – vairuotojus pripažinti darbuotojais. Jie galėtų reikalauti viršvalandžių ir nedarbingumo mokėjimų ir kitų teisių.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau