Žinios. Europos lyderiai vieningai pripažino: Lukašenkos perrinkimas – neteisėtas

ragina surengti naujus, sąžiningus rinkimus

Europos Sąjungos lyderiai vieningai pripažino Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos perrinkimą neteisėtu ir paragino surengti naujus, sąžiningus rinkimus. Dėl sankcijų konkretiems Baltarusijos pareigūnams, prisidėjusiems prie klastojimo ir represijų, pasak Lietuvos prezidento, Bendrija galutinai apsispręs artimiausiu metu. O tuo metu, kai Bendrijos lyderiai kalbėjosi apie padėtį Baltarusijoje, A. Lukašenka nurodė Vidaus reikalų ministerijai, kad reikia nutraukti triukšmą, nes esą žmonės nori ramybės. Baltarusijos policijos pareigūnai pradėjo vėl suiminėti protestuotojus. Taip pat pranešta apie trečiąją protestų auką. Ligoninėje nuo sužalojimų mirė Breste prieš savaitę pašautas protestuotojas.

Augant koronaviruso susirgimų skaičiui Kaune, premjeras Saulius Skvernelis užsimena apie lokalų karantiną mieste veikiančiam viešojo maitinimo sektoriui. Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis neatmeta, kad jeigu daugės su žinomais židiniais nesusiejamų atvejų, galima ir miesto izoliacija. Kitą savaitę Ministrų kabinetas ketina spręsti ir dėl naktinių klubų darbo laiko ribojimo, galbūt griežtinti veido kaukių dėvėjimą kavinėse ir restoranuose. Šiandien ministrų kabinetas nusprendė, kad bilietai į renginius bus parduodami tik internetu arba užtikrinama dalyvių registracija elektroniniu būdu.

Pajūrio savivaldybėse inspektoriai tikrina viešojo maitinimo bei paslaugų ir prekybos įstaigas, kaip verslininkai laikosi koronaviruso prevencijos. Baudų ar veiklos sustabdymo nesiimta. Inspektoriai kol kas tik primena, kad klientams negalima ant stalų palikti cukrinių ir druskinių, siūlyti apklotų, darbuotojai privalo dėvėti apsaugines kaukes ir dezinfekuoti rankas.

Vyriausybė pritarė siūlymui, kad už neįvykusias keliones turistams pinigai turėtų būtų grąžinti per dvi savaites, o ne per 90 dienų, kaip yra nustatęs Seimas Civiliniame kodekse. Turizmo verslo atstovai sako, kad tai bus dar vienas smūgis nuo koronaviruso smarkiai nukentėjusiam verslui. Kovai su COVID-19 krizės sukeltais ekonominiais padariniais Vyriausybė šiandien paskirstė 190 mln. eurų.

Prezidentas Gitanas Nausėda ir premjeras Saulius Skvernelis abejoja, ar tikslinga skirti daugiau nei 40 tūkst. eurų diskusijoms apie Petro Cvirkos paminklo likimą Vilniuje. Kultūros taryba diskusijoms apie rašytojo P. Cvirkos paminklą rengti skyrė 42 tūkst. eurų. Jos teigimu, tai bus ne tik diskusijos, bet ir viešos virtualios paskaitos, o visa informacija bus suskaitmeninta ir pateikta visuomenei.

Jungtinių Amerikos Valstijų demokratai Joe Bideną paskelbė savo kandidatu į prezidentus. Jis mes iššūkį dabartiniam Amerikos vadovui Donaldui Trumpui lapkritį vyksiančiuose rinkimuose. Buvęs demokratų prezidentas Billas Clintonas sakė, kad vadovaujant D. Trampui Baltuosiuose rūmuose tvyro chaosas. D. Trampas, susitikęs su rėmėjais Arizonoje, pripažino, kad kova bus įtempta.

Pirmąjį rugpjūčio dešimtadienį vyravę sausi ir šilti orai gerokai nusekino vandens telkinius. Paskelbta hidrologinė sausra. Nuo jos kenčia ne tik aplinka, bet ir verslai.

Sportas. Paryžiečiai švenčia. Prancūzijos sostinės futbolo klubas „Saint-Germain“ pirmą kartą istorijoje pateko į UEFA Čempionų lygos finalą.

Futbolo klubas „Barcelona“ pristatė naująjį trenerį.

NBA atkrintamosiose – lyderių pralaimėjimai.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.