Žinios. Iki rinkimų – du mėnesiai: dalis partijų reklamai surinko šimtus tūkstančių, kitų sąskaitose švilpia vėjai

Antradienį netikėtai pranešta, kad pagrindinė Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos oponentė rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja yra Lietuvoje. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad S. Cichanouskaja yra saugi, Lietuvoje yra ir jos vaikai.

Vieni Baltarusijos nepriklausomi ekspertai būgštauja, kad išvykus Sviatlanai Cichanouskajai protestai gali nuslūgti, kiti tvirtina priešingai – dvi naktis žmonės rinkosi, nors opozicijos kandidatė į prezidentus protestuose nedalyvavo. Baltarusijoje šiandien turėtų prasidėti pilietinio nepaklusnumo akcija – visuotinis streikas. Dar prieš rinkimus kelios didelės gamyklos žadėjo streikuoti, jeigu rinkimai bus suklastoti.

Lenkija yra pasirengusi tarpininkauti derybose tarp Aliaksando Lukašenkos ir opozicijos, pareiškė užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius.

Artėjant Seimo rinkimams, populiariausios šalies partijos gali pasigirti surinkusios po kelis šimtus tūkstančių eurų rinkimų kampanijai. Už šiuos pinigus bus perkama reklama ir dėliojama rinkimų kampanija. 5 politinių jėgų sąskaitose švilpauja vėjai. Komunikacijos ekspertai ir politologai sako, kad ne viską lemia pinigai.

Švietimo ministerija sprendžia, kaip reikės paskirstyti lėšas, kurios buvo numatytos valstybės finansuojamoms vietoms aukštosiose mokyklose, tačiau trečdaliui abiturientų neišlaikius valstybinio matematikos egzamino, gali likti nepanaudotos.

Likus lygiai dviem mėnesiams iki Seimo rinkimų, Lietuvos jaunimo organizacijos surengė pilietiškumo skatinimo kampaniją „Man ne dzin“ – penkioms valandoms uždengė Katedros aikštėje stovintį kunigaikščio Gedimino paminklą. Taip jos tikisi atkreipti dėmesį ir paskatinti jaunimą balsuoti šalies rinkimuose.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė, kad šalyje įregistruota vakcina nuo koronaviruso. Pasak prezidento, vakciną išbandė ir viena iš jo dukterų. PSO praėjusią savaitę perspėjo vakcinos nuo koronaviruso kūrimą forsuojančią Rusiją, laikytis nurodytų gairių ir etapų, kurie būtini saugiai vakcinai sukurti.

Sportas. Švedijos disko metikas Danielis Stahlis ir toliau demonstruoja įspūdingą formą. Stokholme vykusiose varžybose jis įrankį nusviedė 71 m ir 37 cm.

Neįtikėtinai atkakli kova virė dvi dienas vykusiame Lietuvos orientavimosi sporto sprinto ir sprinto estafečių čempionate. Telšiuose varžėsi net 573 sportininkai.

Pandemijai sustabdžius Europos ir pasaulio paplūdimio tinklinio sezoną, lietuviai žaidybinį alkį malšina aplinkinėse šalyse. Suomijoje surengtas tarptautinis „Beach Volley“ turnyras baigėsi svečių iš Lietuvos triumfu.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau