Gintautas Bartkus apie įtarimus Narbutui: tai – normalus tarpininkavimas

Kai Lietuvoje kovo viduryje buvo paskelbtas karantinas, koronavirusas kėlė didžiulę grėsmę ir eiliniams piliečiams, ir medikams, nes valstybės rezervas, pasirodo, buvo visiškai nepajėgus aprūpinti bent jau būtiniausiomis apsaugos priemonėmis, laboratorijos negalėjo atlikti testų, nes trūko reagentų. Aiškėja, kad tuo metu iniciatyvos atvežti į Lietuvą gyvybiškai reikalingų prekių ėmėsi žmonės, apie kuriuos viešai niekas nežinojo.

Dabar jie vienas po kito tampa teisėsaugos tyrimų objektais. Šią savaitę įtarimai pateikti Šarūnui Narbutui – Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos vadovui, prieš kurį laiką specialaus liudytojo statusas suteiktas Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriui.

O atostogaujantis Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas, nors tai buvo jo tiesioginė pareiga deramai pasirengti kovai su koronavirusu, per šį laikotarpį gerokai pasigerino savo reitingus visuomenės akyse, ir kol kas džiaugiasi, kad jokie įtarimai nepareikšti nė vienam Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojui. Ministro politinio pasitikėjimo aplinka džiaugiasi per karantiną maždaug tūkstančiu eurų išaugusiais priedais prie atlyginimų.