Panorama. Padidintas NPD tapo dilema darbdaviams: suka galvas, kaip išmokėti atgaline data (su vertimu į gestų k.)

Vidury metų atgaline data padidintas neapmokestinamasis pajamų dydis tapo dilema įmonėms, kaip per pusmetį susikaupusius pinigus grąžinti darbuotojams. Darbdaviai sako, jeigu NPD perskaičiavimo sąnaudos viršys darbuotojų atgaunamą sumą, siūlys žmonėms pinigus atsiimti kitąmet, kai jie deklaruosis pajamas. Ekonomistai sako – tokiu atveju vartojimui dabar skatinti skirtas įstatymo pakeitimas suveiktų tik po metų.

Konservatoriai tarybos posėdyje patvirtino rinkimų sąrašą, kurio viršuje – nepartinė Ingrida Šimonytė, o už jos – partijos vadovas Gabrielius Landsbergis. Trečias po reitingavimo atsidūrė Laurynas Kasčiūnas.

Naujienų agentūros ELTA užsakymu bendrovės „Baltijos tyrimai“ atlikta apklausa rodo – populiariausias lieka prezidentas Gitanas Nausėda, juo labiausiai pasitikintys sako beveik 27 proc. apklaustųjų. Staigiausiai per pastaruosius 4 mėn. augo premjero Sauliaus Skvernelio reitingas – nuo vasario jis padidėjo daugiau nei 4 procentiniais punktais ir dabar yra daugiau nei 12 proc. Premjeras aplenkė ir iki tol antroje vietoje buvusią kadenciją baigusią prezidentę Dalią Grybauskaitę. Beveik 4 procentiniais punktais paaugo ir pasitikėjimas sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga.

Rinkimų kampanija Lenkijoje baigėsi ir jau rytoj suskilusi šalis balsuos dėl prezidento. Pirmąjį turą laimėjęs dabartinis prezidentas Andrzejus Duda žengia koja kojon su Varšuvos meru Rafalu Trzaskowskiu. Skirtingos apklausos rodo, kad juos skiria tik keli procentai balsų ir analitikai sako, kad tai – dviejų skirtingų Lenkijų kova.

Bosnijoje ir Hercegovinoje minimos 25-osios Srebrenicos žudynių metinės.

Donaldas Trumpas atleido nuo kalėjimo savo ilgametį sąjungininką ir partnerį Rogerį Stone`ą, kitą antradienį turėjusį pradėti 40 mėn. kalėjimo bausmę. R. Stone`as nuteistas už melavimą Kongresui, trukdymą vykdyti teisingumą ir spaudimą liudininkams po tyrimo dėl Rusijos kišimosi į 2016-ųjų prezidento rinkimus, kartu su dar penkiais D. Trumpo komandos nariais.

Vilniuje, Gedimino prospektu surengtos eitynės už seksualinių mažumų teises.

Ekspertai pabrėžia, jeigu kas nors ir išlošė per karantiną, tai tikrai elektroninės parduotuvės ir prekių bei siuntų pristatymo verslas. Didieji rinkos žaidėjai žada milijonines investicijas į paštomatų plėtrą ir bando užimti teritorijas, kur iki šiol sėkmės buvo ne itin daug.

Vyriausybei aplinkos ministro iniciatyva Žuvinto biosferos rezervate leidus ne penkių, o keturiolikos aplinkinių kaimų gyventojams užsiimti poledine žvejyba, gamtosaugininkai nuogąstauja dėl neigiamų pasekmių rezervato ekosistemoms.

Su vertimu į gestų k.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau