Žinios. Nausėda pirmųjų darbo metų nesėkme laiko Narkevičiaus skyrimą ministru

Šį sekmadienį bus lygiai metai, kai Lietuvai vadovauja prezidentas Gitanas Nausėda. Išskirtiniame interviu LRT apie pirmuosius darbo metus, prezidentas darbo nesėkme įvardijo Jaroslavo Narkevičiaus skyrimą susisiekimo ministru.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras skelbia, kad Lietuvoje nustatyti 3 nauji koronaviruso atvejai. Iš viso Lietuvoje COVID-19 serga 207 žmonės.

Dalyje Europos Sąjungos šalių vėl daugėjant užsikrėtimų COVID-19, jau rytoj Lietuvos gyventojams gali būti uždrausta į jas keliauti. Sveikatos apsaugos ministro teigimu, tai gali būti Bulgarija ir Rumunija, nors kelionių organizatoriai išvykas į jas ir toliau siūlo. Aurelijus Veryga rekomenduoja sekti Sveikatos apsaugos ministerijos puslapį, kuriame atnaujinama informacija apie šalis, į kurias skristi nerekomenduojama.

Australijos antrame didžiausiame mieste Melburne antradienį penkiems milijonams žmonių įsakyta pasilikti namuose, buvo įvestas dalinis karantinas, mieste padaugėjus naujų COVID-19 atvejų.

Tik pasibaigus mokslo metams dalis mokyklų iškart pradeda ieškoti mokytojų. Ir nors mokyklų vadovai skundžiasi, kad nėra kam dirbti – situacija paradoksali: darbo šiuo metu ieško kur kas daugiau mokytojų nei pernai – per pusantro tūkstančio. Užimtumo tarnybos teigimu, ne visi jie nori vykti dirbti į atokesnes vietoves.

Šiaulių apygardos teisme pradėta nagrinėti byla, nuo kurios prasidėjo ir ikiteisminis tyrimas dėl aukšto rango teisėjų galimos korupcijos tyrimas. Už daugiau nei kilogramo kokaino pardavimą, įsigijimą, laikymą teisiami trys asmenys.

Dembavoje prieš septynerius metus nužudytos merginos artimiesiems ketvirčio milijono eurų kompensaciją mokės Teisingumo ministerija. Ją priteisdamas, teismas konstatavo, kad valstybinės institucijos neįgyvendino teisės aktais numatytų veiksmų, kurie būtų leidę nustatyti į bendrąjį pagalbos centrą skambinusios merginos buvimo vietą ir taip padėję išvengti tragedijos.

JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo sakė, kad jo šalis svarsto uždrausti kiniškas socialinės žiniasklaidos programėles, tarp jų „TikTok“, nes įtaria, kad Pekinas jomis naudojasi šnipinėdamas vartotojus.

Valstybės dieną visame pasaulyje tūkstančiai lietuvių jau 12 kartą giedojo Tautišką giesmę. 2009-aisias pradėtas ir tradicija tapęs Lietuvos himno giedojimas šeimose, bendruomenėse, įvairiose miestų ar miestelių erdvėse tiesė simbolinius tiltus tarp Lietuvos ir pasaulio.

Ved. Guoda Pečiulytė.