Panorama. Baltijos valstybėms atvėrus sienas, kontrolę švelnina ir Vokietija (su vertimu į gestų k.)

Bilietai parduoti – skrydžių nėra. Iš kelionių organizatorės „Kidy Tour“ bilietus iš Oslo ir Londono šiam savaitgaliui pirkę keleiviai į Vilnių neparskris. Per 800 bilietų pardavusi bendrovė negavo Lietuvos transporto saugos administracijos leidimo nuo gegužės 16 iki 20 dienos vykdyti skrydžius iš Oslo, Londono ir Dublino į Vilnių ir atgal. Vyriausybės atstovai kaltina bendrovę neatsakingumu, kad pardavinėjo bilietus iš anksto nepasirūpinusi leidimu. „Kidy Tour“ teigia, kad tai – valstybės institucijų akibrokštas.

Trūksta paliatyviosios slaugos. Paliatyvioji slauga kol kas prieinama tik daliai nepagydomų ligonių. Hospisų vadovai sako, kad trūksta ir specialistų, ir finansavimo. Sveikatos apsaugos ministerija pripažįsta, kad problema egzistuoja, bet tvirtina, jog skiriamas finansavimas pakankamas.

Europoje palengva atsinaujina judėjimas. Baltijos valstybėms atvėrus sienas, kontrolę švelnina ir Vokietija, tačiau kol kas tik pasienyje su Prancūzija, Šveicarija ir Austrija. Sieną gali kirsti lankantys giminaičius ar kaimyninėje šalyje turintys nekilnojamojo turto. Koronaviruso protrūkio labiausiai paveikta Italija jau nuo vasaros pradžios sienas atveria turistams.

Europoje – protestų banga. Karantino suvaržymų sukurtą ramybę Europoje keičia protestai. Nepatenkinti suvaržymais arba valdžios veiksmais sveikatos krizės akivaizdoje, į gatves išėjo lenkai, italai ir vokiečiai. Sujudimas ir Londone – 6 nedrausmingus protestuotojus sulaikė policijos pareigūnai.

Teisėsaugos nuotolinis darbas. Teismo posėdžiai perkelti į virtualią erdvę, liudytojų ir nukentėjusiųjų apklausos – nuotoliniu būdu. Tokia jau porą mėnesių trunkanti policijos, prokuratūros, teismų darbo kasdienybė.

Kurortuose paslaugų dar mažai. Kurortuose leidus teikti apgyvendinimo paslaugas, Birštone ir Druskininkuose duris atvėrė tik nedideli viešbučiai ir svečių namai. Kol kas neveikia pramogų centrai, sanatorijos, dideli viešbučiai, svečiams siūloma grožėtis gamta vaikščiojant arba važinėjant dviračiais.

Šaltasis karas dėl viruso kilmės. Dėl koronaviruso kilmės ir atsakomybės už pasaulinės pandemijos protrūkį tarp Kinijos ir viso pasaulio įsiplieskė diplomatinis šaltasis karas. Kinija atmeta raginimus pradėti tarptautinį tyrimą dėl pandemijos ištakų ir neigia versiją, kad pandemija prasidėjo Uhane. Įtampa tarp Pekino ir Europos kyla nepaisant europiečių diplomatinių pastangų: šios virsta Pekino akibrokštais.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.