Daiktų istorijos. Pacų rezidencija Jiezne, meteoritai Lietuvos istorijoje ir šalies gerovės siekęs Juozas Kazickas

Ne tik XVII amžiaus Prancūzijoje, bet ir LDK bei ATR Lietuvos laikais gimė nuostabūs architektūriniai ansambliai, puošiami nuostabiais kūriniais, o didžios asmenybės nuveikė begalę svarbių darbų. Istorija, apie nedideliame miestelyje Jiezne, prie dabartinių Prienų, buvusią garsios giminės rezidenciją. Kaip Jieznas susijęs su baroko perlu – Pažaislo vienuolynu, arba kuria Lietuvos upe į šį miestą atkeliavo marmurai?

Mūsų dienomis ne dažnai gali išvysti krentančią snaigę, net jei tai būna žiema. Dažnai, o kartais net visai nepastebime ir kitų iš dangaus krentančių kūnų. Vienas jų – meteoritai. Lietuvą milžiniški yra pasiekę tik 2 žinomi meteoritai, o ką jie galėtų palikti po savęs, kokius padarinius išvystytų – sužinokite pasakojime.

50 dolerių šiandien – tai visai nedidelės sumos ženklas, o 1990 metais tai buvo milžinišk pinigai, o ką jau kalbėti apie šimtus, tūkstančius, kurių itin reikėjo mūsų atgimstančiai tėvynei. Vienas iš žmonių, kuris atsikuriant tėvynei ir jai sustiprėjus, didelius pinigų srautus atvedė į Lietuvą ir atliko reikiamų labdaros projektų, buvo šviesios atminties daktaras, verslininkas, filantropas Juozą Petrą Kazicką.

Ved. Saulius Pilinkus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau